Vrátíme ČAFC podzimní porážku?

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Představujeme soupeře, Vydáno dne: 10. 03. 2004

Jiný cíl ani mít nemůžeme. V sobotu 13.3. ve 14:30 začne (v případě příznivých klimatických podmínek) na Tempu 16. kolem jarní část Pražského přeboru.

ČAFC máme co vracet, na podzim jsme na jejím hřišti prohráli 1:2. V tabulce má ČAFC na 14. místě 15 bodů, tedy o jediný méně než Tempo.

Přinášíme vám pro osvěžení referát z tohoto utkání a také aktuální složení týmu našeho sobotního soupeře.

Jak se hrálo na podzim

ČAFC – FC TEMPO 2:1 (0:1)

Branky: 48. a 83. Samek - 32. Trunečka.
Rozhodčí: Kalenda.
ŽK: Kaliba - Vrba, Glos, Vrzal.
ČAFC: Pravda - Kaliba, Benda (84. Brůna), Fiala, Fišer - Hýsek, Buzek, Zupka (71. Veverka), Bilan - Balcárek, Samek (89. Lopata).
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Hlavička, Vrzal, Komorník(84.Březina) – Glos, Vrba (73. Hurka), Netušil (46. Budák) – Dedek, Nechvíla – Trunečka.

Ve 32. minutě rozehrával zprava rohový kop Jiří Valášek a po centru Milana Komorníka se v pokutovém území nejlépe orientoval Jiří Trunečka, šikovně si zpracoval míč a pohotově zakončil 0:1. Ve třetí minutě druhého poločasu vyvážel míč Michal Vrba, tak dlouho váhal se střelou, až mu míč sebral jeden z protihráčů, obrana Tempa byla rozhozená, ofsajdová past sklapla naprázdno a domácí Samek pohodlně srovnal na 1:1. Od této chvíle otěže zápasu drželi pevně v rukou domácí a přehrávali Tempo především ve středu pole. Sedm minut před koncem se jako přes kopírák trefil opět Samek a domácí strhli vedení na svou stranu 2:1. Pak byl evidentně v pokutovém území faulován Hurka, ale hlavní rozhodčí Kalenda neměl odvahu pokutový kop odpískat. O pár okamžiků později pálil tvrdě po zemi Nechvíla, ale míč z brankové čáry vykopl domácí obránce.

O osudu celého utkání mohl rozhodnout Jaroslav Březina, který přišel na hřiště hned po druhém inkasovaném gólu. Těsně před koncem řádné hrací doby, řešil útočnou akci Tempa individuální akcí, potáhl míč zprava do levého pole před pokutové území a tvrdě vypálil, míč zastavila tyč a ten jen těsně lízal brankovou čáru, přestože samotný střelec už měl ruce skoro nad hlavou.

Brankáři: Michal Svoboda, Tomáš Válek
Obránci: Jan Kaliba, Jan Fiala, Tomáš Zupka, Luboš Brůna, Jakub Zelenka, Jiří Irra
Záložníci: Tomáš Dragoun, Tomáš Bilan, Jiří Benda, David Kopec, Libor Buzek, Jan Hýsek, Jan Košuta
Útočníci: Luboš Balcárek, Jiří Samek, Mirek Fišer, Petr Mandík

Změny v kádru:
Odešli: Matoušek – ukončil hostování, Fiala – pracovně odcestoval do Anglie, Pravda – ukončil hostování
Přišli: Válek – hostování z Motorletu, Zelenka – hostování z Říčan, Irra a Košuta – z B mužstva

Cíl pro jaro: Vzhledem k postavení v tabulce máme jediný cíl – soutěž zachránit.