První nula v sezóně: FC Tempo - FC Střížkov 2:0

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 11. 2004

Tempo ke svému poslednímu podzimnímu domácímu utkání nastoupilo proti rezervě třetiligového Střížkova na škvárovém hřišti Zlíchova a po pětizápasové šnůře bez vítězství už nutně potřebovalo bodovat, aby se udrželo ve středu přeborové tabulky.

Tempu se utkání herně i výsledkově podařilo, když mužstvo podalo týmový výkon, jeden z nejlepších během tohoto podzimu. Tahounem domácích byl Jiří Trunečka, který ve středu pole hru Tempa stmelil a přidal i druhou branku v závěru utkání.

Na lavičce zůstal stejně jako na Ďáblicích Valášek, naopak k dispozici nebyl nejlepší střelec týmu Havlas, který v týdnu netrénoval a uzdravující se Glos. Budák a Dvořák na Zlíchově byli, ale pouze jako diváci, protože na hřiště je nepustily zdravotní problémy.

FC Tempo Praha – FC Střížkov Praha 2:0 (1:0)

Branky: 24. Dedek, 82. Trunečka.
Rozhodčí: Horváth - Váša, Kořínek.
ŽK Tempa: Nechvíla.
FC Tempo: Kuchař - Netušil, Vrba, Vrzal, Soumar - Hurka (70. Valášek), Trunečka, Trusina, Žalud - Dedek, Nechvíla.
Na lavičce: Filip, Novosad.

Domácí nechtěli nic nechat náhodě a od úvodního hvizdu rozhodčího Horvátha se do hostů ze Střížkova zakousli a v průběhu odehraných minut začali přicházet i šance, kterých Tempo v tomto utkání mělo požehnaně.

Ve čtvrté minutě se k odvrácenému autu dostal Hurka, našel křížným míčem volného Nechvílu, který v prvním náznaku dobré šance střílel mimo. V deváté minutě poslal kolmici Soumar na Dedka, který míč jen tečoval pro Nechvílu, ale ten v těžké pozici střílel vedle.

O minutu později se do dobré šance dostal Dedek po kombinaci s Žaludem, ale na hřišti, kde fotbalově vyrůstal, se ještě neprosadil. V 17. minutě se do stoprocentní šance dostal Jiří Žalud, když sám postupoval na brankáře, ale místo střelil přehození a s tím si brankář hostů poradil.

O dvě minuty později pálil Žalud z otočky a hranice šestnáctky do břevna a odražený míč a následnou tvrdou střelu Dedka brankář Střížkova zázračně vytlačil mimo svou svatyni.

Tempo se zaslouženého vedení dočkalo v polovině prvního poločase, když pravý obránce Netušil našel nenápadným centrem před brankou nepochopitelně volného Dedka, který bez větších problémů hlavou dopravil míč do sítě - 1:0.

Hráči domácích po vstřelené brance pokračovali v tlaku a deset minut před přestávkou postupoval Nechvíla jeden na jednoho, ale na důraznější zakončení chyběly síly. Další tutovou šanci ještě v 37. minutě připravil kolmicí Trusina pro Žaluda, ale ten se nepoučil a opět chtěl gólmana hostů přehodit, ale ani tentokrát se mu to nepodařilo a do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Tempa.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří přidali na aktivitě a úvod druhého poločasu patřil jim, když ve 4. a 10. minutě druhé půle nebezpečně ohrozili branku Kuchaře.

V 61. minutě podskočili domácí dlouhý aut Vrzala a Dedka se dostal do dobré příležitostí, ale střela skončila nad břevnem. V 70. minutě nahradil vyčerpaného Hurku, který odehrál výborný zápas, Valášek.

V průběhu 76. minuty si Tempo vytvořilo dvě výborné šance pro zvýšení skóre. Nejdříve kombinaci na levé straně kterou začal Soumar a pokračovala přes Nechvílu a Trunečku zakončoval slabě právě Soumar a téměř vzápětí po pravé straně utekl čerstvý Valášek a sám před brankářem volil místo přízemní střely střelu nártem a ta skončila nad.

Deset minut před koncem zápasu postupovali tři domácí hráči na jednoho z hostů,ale ve stoprocentní šanci trefil mimo Nechvíla. O dvě minuty později o osudu utkání rozhodl Jiří Trunečka, když si naběhl na rychle rozehraný aut Michala Netušila, přešel přes tři hráče a položil si i brankáře a míč vstřelil do opuštěné branky - 2:0

V závěru utkání měl obrovskou šanci Nechvíla, když trefil pouze tyč zcela odkryté branky a chvíli poté našel Žalud na hranici pokutového území Trusinu, ale tomu míč v rozhodující chvíli utekl.

Tempo důležité utkání zvládlo, poprvé v sezóně udrželo čisté konto a Střížkov od debaklu zachránilo pouze slabé proměňování šancí domácími hráči, kteří však podali bojovný, obětavý výkon hodný přeborového mužstva.