Hattrick Vohnického: SK Střešovice - FC Tempo 2:3

Autor: Jaroslav Krčmář <jarkrc(at)centrum.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 23. 01. 2005

Zápas, hraný za poměrně chladného, ale především větrného počasí, začali lépe hráči Tempa. Zpočátku si vytvořili optickou převahu, měli častěji míč na kopačkách, ale příliš šancí si nevytvořili. Jedinou výjimkou byla pěkná přihrávka Jirků na Duchka na hranici šestnáctky, ale výsledná střela brankáře Střešovic neohrozila. Dle rozpisu se domácí Střešovice dostávaly do šancí jenom díky zbytečným a nevynuceným chybám, kterých se dopouštěla obrana Tempa. Během patnácti minut musel brankář Krčmař dvakrát řešit situaci, kdy se na něj řítil samotný útočník hostí...

Bohužel v 17. minutě se brankář Tempa dopustil chyby, když rozhodčí odpískal jeho sporné hraní rukou mimo pokutové území. Exekutor přímého kopu přesně z hranice šestnáctky svoji šanci využil a prostřelil brankáře 1:0. Až do konce prvního poločasu byla hra vyrovnaná a většinou se odehrávala uprostřed hřiště bez výraznějších šancí. Střešovice hrály po směru velmi silného větru, který byl jejich dvanáctým hráčem. Pět minut před koncem prvního poločasu se na levé straně uvolnil domácí útočník a šel sám na brankáře Tempa. Ten jeho střelu vyrazil, ale bohužel do vracejícího se Martina Votavy a od něho se míč nešťastně odrazil do branky. Tempo tedy po prvním poločase opět prohrávalo 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Tempa s maximální snahou zápas minimálně srovnat. Již po pěti minutách hry Rybčak utekl po levé straně hřiště, nacentroval míč před branku a nabíhající Vohnický snížil na 1:2. Ve druhém poločase byl vítr pomocníkem hráčů Tempa a Střešovice se dostaly pouze do jediné vážnější šance, když po rohovém kopu a zmatcích v obraně hostí nastřelily břevno. Tempo bylo ve druhém poločase jednoznačně lepší a bojovnost a vůle hráčů nakonec slavila úspěch. V 83. minutě se k míči v pokutovém území dostal opět Vohnický a střelou do levého horního rohu branky vyrovnal na 2:2. O dvě minuty později dokonalo Tempo svůj obrat. Michal Podroužek vyslal z 25 metrů velmi pěknou střelu, kterou brankář Střešovic dokázal pouze vyrazit před sebe, kde se objevil střelec zápasu Vohnický a dokončil svůj hattrick 3:2.

Tempo tak vyhrálo již druhé utkání za sebou i přesto, že vždy muselo otáčet nepříznivý vývoj zápasu. Za vůli a bojovnost ve druhém poločase je třeba hráče pochválit. K zamyšlení naopak nutí velké množství chyb a nepřesností v první pětačtyřicetiminutovce a zcela diametrálně odlišný výkon v prvním a druhém poločase, což je bohužel zatím neodmyslitelným průvodním jevem všech zápasů v zimní přípravě.

SK Střešovice – FC Tempo 2:3 (2:0)
Branky Tempa: 50., 83. a 85. Vohnický.
FC Tempo: Krčmař – Rybčak, Schmidt, Jirků, Votava – P.Trikal, Duchek, Dejl, Podroužek – Albl, Vohnický,
Střídali: Chmelík, Lhota.