Tempo díky Stratilovi ztratilo vítězství

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 28. 03. 2005

Před parádní kulisou tří stovek diváků sehrálo Tempo v 18. kole Pražského přeboru vzrušující zápas s Horními Měcholupy. Když v 90. minutě Nechvíla z brejku dal na 3:2, příznivci domácích již věřili v tříbodový zisk nad aspirantem postupu do divize. Jenže ve druhé minutě nastaveného času srovnal Stratil a body se dělily. Tempo by před utkáním remízu asi bralo, ale po takovém konci zápasu odcházeli hráči do kabin zklamaní.

FC Tempo – Horní Měcholupy 3:3 (2:1)
Branky: 8. Dedek, 43. Trusina, 90. Nechvíla – 83. a 90.+2. Stratil, 27. F. Novosad z penalty.
Rozhodčí: Váša – Tikal, Šimšík.
Diváků: 300.
FC Tempo: Socha – Trusina, Vrba, Vrzal – J. Novosad, Budák, Filip (90. Kruml), Žalud – Hurka (59. Glos), Dedek (79. Netušil) – Nechvíla.

Fotogalerie uvnitř článku!

Bez distancovaného kapitána Trunečka a nemocných Soumara s Dvořákem nastoupilo Tempo do utkání patřičně nažhaveno a vytáhlo proti favoritovi hodně netradiční zbraň – maximální agresivitu a důraz v osobních soubojích v rámci pravidel, na kterou soupeř velmi dlouho hledal odpověď.

Tempo přetavilo hned první vážnější šanci ve vedoucí branku. Žalud vyslal z levé strany své pověstné kladivo, ale střela mu ideálně nesedla, jenže míč chytře usměrnil k tyči zastupující kapitán Dedek – 1:0. Stejný hráč mohl vedení domácích zvýšit v 17. minutě, ale gólman Toncar jeho hlavičku vyrazil na roh.

O minutu později potvrdil stoper Vrba, že se na jaře s ideální formou rozhodně nepotkal. Váhal s odehráním míče, ztratil jej a Čáp se řítil sám na Sochu. Gólman Tempa ale jeho střelu k tyči výborným zákrokem vytlačil na roh a Vrbovu minelu napravil. U další podstatné situace byl opět domácí stoper. V pokutovém území nešťastně natáhl nohu, přes kterou velmi ochotně upadl Stratil a sudí Váša nařídil penaltu. Na Novosadovu ránu si Socha sáhl, ale měla takovou razanci, že se do sítě dostala – 1:1.

Ve 32. minutě dal o sobě vědět Nechvíla, s jeho táhlou střelou měl Toncar velké starosti. V závěru poločasu měli blíže ke gólu hosté. Nejprve ve velké šanci netrefil míč před odkrytou brankou Musil a Socha se pořádně zapotil i při trestném kopu veterána Vrabce mířícím do šibenice.

Když už se zdálo, že poločas skončí smírem, udeřilo na druhé straně. Trusina se levou nohou opřel do odraženého míče a svým typickým způsobem skvěle vypálil a míč se odrazil od břevna do země. Asistent rozhodčího Tikal běžel s nataženým praporkem ke středové čáře, což signalizovalo vedení Tempa 2:1!

Po změně stran Měcholupy vsadily na jednu kartu a zatlačily domácí tým do místy hluboké defenzívy. Ze hry se k ohrožení Sochovy branky vůbec nedostaly, ale pořádně hrozily ze standardních situací, které skvěle zahrával Vrabec. Několikrát z jeho centrů jeho spoluhráči jen těsně minuli. Tempo se soustředilo na obranu a vyráželo do nebezpečných brejků, tažených zejména Nechvílou. Ten byl blízko gólu v 72. minutě, loboval již do prázdné branky, na čáře ale zachránil obrovitý stoper Hádek.

V 83. minutě si další slabou chvilku bohužel vybral Vrba. Neodhadl míč mířící do zámezí, chtěl ho kontrolovat, jenže jeden z měcholupských hráčů byl rychlejší, nacentroval před branku a z odraženého míče skóroval kanonýr Stratil – 2:2.

Tempo už myslelo na bod, ale v 90. minutě bylo velmi blízko všem třem. Nechvíla si nádherně narazil s Glosem a Toncarovi zahrál na housle – 3:2! Stačilo udržet náskok. Jenže ve druhé minutě nastaveného času nedokázali obránci Tempa odvrátit dlouhý Vrabcův nákop z poloviny hřiště a ve skrumáži se nejlépe orientoval znovu Stratil – 3:3.

Vzhledem k průběhu zápasu je remíza zřejmě spravedlivá, hráči Tempa se přesvědčili, že při maximální koncentraci a nasazení se v Pražském přeboru dá soupeřit s každým týmem.