Ml. žáci B: Na turnaji Podolí skalpy divizních týmů

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 08. 01. 2006

"Na turnaj, kterého se zúčastnila až na malé výjimky mužstva ročníku 93 jsme jeli víceméně sbírat zkušenosti, ale kluci zejména ve skupině připravili soupeřům nemilé překvapení v podobě výborných výsledků nad mužstvy hrající přebor a dokonce divizi. Zejména při utkání s hráči Slavoje Podolí jsem byl na kluky hrdý. Vydali ze sebe při utkáních ve skupině maximum a někteří to odnesli nepěknými šrámy a boulemi, proto si jejich výkonu velice vážím a s hráči, kteří se dopouštěli určitých taktických chyb, provedu individuální pohovory s cílem tyto nedostatky odstranit. Kapitán mužstva Ivo Flaks získal v obrovské konkurenci titul nejlepšího střelce turnaje! Zvláštní poděkování patří touto cestou Jiřímu Brejchovi, hlavnímu pořadateli turnaje, za jeho výbornou přípravu a velmi hodnotné ceny pro jednotlivé hráče a týmy," hodnotil turnaj spokojený trenér mladších žáků B (ročník 94) Ivo Flaks.

Halového turnaje ročníků 93 pořádaného AFK Slavoj Podolí O pohár městské části Praha 4 se zúčastnilo 12 mužstev ve dvou skupinách po šesti s hrací dobou 1x13 minut. Na turnaji se odehrálo rekordních 36 utkání. Skupina A: ABC Braník, AFK Slavoj Podolí, Sokol Kounice, Slovan Jirkov, SK Benešov A, FC Tempo Praha. Skupina B: AC Sparta Praha dívky, SK Benešov B, FK Viktoria Žižkov, TJ Slovan Doubí, SK Vršovice, FK Dukla Praha.

Sestava: Žurav, Čutka, Petrák, Lehký, Stejskal, E.Čech, Škopek, Flaks, Mašek.

Výsledky:

Tempo - Braník 2:0
Branky: Flaks, Škopek.
Vítězství nad přeborovým Braníkem bylo zcela zasloužené a přesvědčivé.

Tempo - Slovan Jirkov 2:1
Branky: Flaks, E.Čech.
Prohráváme 0:1, ale agresivní hrou strháváme vítězství na svou stranu.

Tempo - AFK Podolí 2:1
Branky: Flaks 2.
Vynikající utkání, plné pěkných herních momentů, máme zraněné hráče, ale divizní mužstvo zaslouženě porážíme a outsider získává renomé!

Tempo - Benešov A 2:0
Branky: Flaks, Mašek.
Napínavé utkání, zraněn další hráč, ale držíme a dostáváme se mezi nejlepší.

Tempo - Sokol Kounice 0:2
Zdecimované a unavené mužstvo v boji o postup do finále zaslouženě prohrává s pozdějším vítězem, který hrál vynikající fotbal.

Tempo - SK Vršovice 0:3
Boj o 3. místo, hned v první minutě prohráváme 0:1 po nedorozumění mezi Lehkým a brankářem Žuravem a o chvíli později přidává Petrák nešťastný vlastní gól a unavené mužstvo prohrává.