St. žáci A, turnaj Admiry: FC Tempo - Meteor VIII B 5:0

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 18. 01. 2008

K prvnímu utkání roku 2008 jsme nastoupili na zimním turnaji Admiry. Soupeřem nám byl přeborový celek Meteoru r.94. Musím podotknout, že byl velký problém z 37 hráčů dát dohromady jedno mužstvo. Někteří chyběli ač z objektivních či subjektivních důvodů. Neberu omluvy typu, že se někdo musí učit apod., protože jsem všem poskytnul dostatečné volno, aby si dali své školní záležitosti do pořádku, další část rodiče nepouští a omlouvají kvůli špatnému počasí apod. Toto se bude muset rapidně zlepšit zejména u hráčů r.93. Již podnikám patřičné kroky a prosím rodiče: nepodporujte kluky ve snaze se ulít, protože ta utkání musíme s někým odehrát! Na kvalitu zimní přípravy kladu důraz a nejsem ochoten nikomu nic odpustit a ti kdo ji neabsolvují, nemohou počítat se základní sestavou.

Nyní k výše uvedenému utkání: zápas se nesl v poměrně svižném tempu, hrálo se 2x30 minut. Do 20. minuty byl zápas vyrovnaný a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hned na začátku musel několikrát zasahovat brankář Yusyp. Ve 20. minutě se prosadil Horn a o osm minut později přidává Hnat branku do šatny.

Druhý poločas kluci nic neponechali náhodě a soustavně trpělivě dobývali branku soupeře. Mezi 47. a 57. minutou se stává utkání doslova naší exibicí našeho celku a v tomto rozmezí přidáváme tři branky.

Vzhledem k tomu, že to byl po dlouhé době první zápas, tak musím kluky pochválit za cenné vítězství, nasazení a předvedenou hru, ale i nádherné branky. Pochvalu si zaslouží i brankář Yusyp, který podal solidní výkon! Příští zápas nás čeká s divizním celkem Junioru.

FC Tempo - FK Meteor B 5:0 (2:0)
Branky: Branky: 28., 55. a 57. Hnat, 22. Horn, 47. Stejskal.
Tempo: Yusyp - M. Petrák, E.Čech, Lehký, Lacina, Somr, Stejskal, Hájek, Sehnoutka, Hnat, Horn. Střídal: P. Petrák.