St. přípravka B: Na domácím turnaji stříbrní

Autor: Radek Kuriš <KurisR(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 13. 02. 2008

Modrá obloha, slunce na obzoru a jemná jinovatka na travnatém hřišti - taková ranní podívaná byla přichystána pro pět fotbalových klubů na půdě FC Tempo Praha. Na turnaj r. 98 dorazilo celkem 5 týmů, omluvila se Admira Praha a v den zápasu nepochopitelně Kralupy. Tempo B (r. 99) zastoupil jeden z chybějících klubů. Původně naplánovaná herní doba 2 x 8 minut se rozšířila na 2 x 10 minut.

Turnaj pro nás začal zápasem s o rok mladšími kolegy Tempáky r. 99. Ačkoliv jsme zápas těsně vyhráli 2:1, rozhodně naší hře chyběla přesnost v rozehrávkách a dobrá koncovka.

Nejprve jsme ve 3. minutě po přímém kopu soupeře a teči od Davida Jelínka dostali nešťastný gól. David však po čtyřech minutách střelou z dálky své zaváhání napravil a vyrovnal na 1:1. Přišla poslední minuta zápasu a výsledek změnil pěknou střelou k tyči Pavel Slavíček, vyhráli jsme těsně 2:1. Nutno podotknout, že mladší Tempáci hráli výborně.

Bez pauzy jsme hráli s týmem Bohemians Praha (Střížkov). Přestože zápas skončil bez branek, musíme kluky pochválit za předvedený výkon. Jednoznačně byli lepší než soupeř, ale především zlepšili svou hru, byli disciplinovanější a bojovnější.

Jako třetí tým nás čekal ČAFC Praha. Asi po 30 vteřinách jsme po hrubé chybě v obraně inkasovali možná nejrychlejší branku v celém turnaji. Pak však přišla 8. minuta a Davidova přesná nahrávka Adamu Burešovi, který nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Byla to opět poslední minuta, která rozhodla o vyhraném zápase. Po narážečce od Pavla Slavíčka si Dan Klíma míč zpracoval a přesnou střelou poslal balón za brankařova záda - 2:1. Karty byly rozdány: 2 výhry a 1 remíza. Pouze vítězství v posledním zápase nad týmem z Horních Měcholup nám zajistí 1. místo.

Bohužel zápas klukům nevyšel, chyběla rozvaha a chuť po gólech - převažovaly unáhlené střely a nepřesné nahrávky. Kluci dostali v 6. minutě nešťastného góla, když jinak výborně chytající brankař Dan Píro vyběhl z branky a míč ho po odrazu přeskočil a doplazil se za brankovou čáru.

Kluci se umístili na důstojném 2. místě, které je určitě těšilo. Výborně hrající mladší Tempáci skončili hned za námi na bronzové pozici. Turnaj nám odhalil jednotlivé chyby hráčů a celkové herní souhry týmu - máme na čem pracovat.

Branky Tempa (r. 98): Jelínek, Slavíček, Bureš, Klíma