Ml. přípravka C: FC Tempo - SK Horní Měcholupy 2:1

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 23. 04. 2008

V pátek 18. dubna jsme na domácím hřišti nastoupili proti týmu z Horních Měcholup. Ti stejně jako my bojují o nejvyšší příčky v Mini Cupu. Proto se také očekával vyrovnaný boj.

To se však nepotvrdilo, naši kluci se do soupeře pustili bez respektu a snažili co nejčastěji ohrožovat branku soupeře. Tam ovšem stál velmi dobře chytající brankař a naše šance pochytal, zatím co na druhé straně Matěj mohl počítat "holuby na střeše".

Hostující brankař odolával do 10. minuty prvního poločasu, kdy David zahrával rohový kop, na ten si na zadní tyči počkal Luky Hroník a bylo to 1:0 pro náš tým. Kluci se snažili ještě do přestávky přidat další branky, ale střelecké příležitosti neřešili dobře. Poločas tedy skončil 1:0 pro naše barvy.

O přestávce jsem nabádal kluky, aby se snažili přidat další branku, že tento výsledek může být ošemetný. Moje slova se bohužel později vyplnila.

Druhý poločas jsme začali ale dobře. Ke skvělému výkonu se rozehrál Zdenda Sita, který svými kličkami a přihrávkami musel udivovat všechny přihlížející. Jeho zásluhou jsme ve 24.min. zvýšili vedení na 2:0 a dle průběhu zápasu vše nasvědčovalo tomu, že je rozhodnuto.

Jenže nebylo! Dvě minuty před koncem neodhadl Luky Michl míč, který ho přeskočil a útočník Měcholup první střelou mezi tyče Matějovi branky snížil na 2:1. Do konce zápasu zbývala jedna minuta a naši kluci, jako by se začali bát míče. Ten v jednu chvíli poskakoval před naším pokutovým územím a nikdo ho nebyl schopen odkopnout, než se vrátil Štěpán Sedlář.

Zápas skončil 2:1 a z jasného zápasu bylo v závěru drama, pro nás se šťastným koncem. Penalty se nám v této sezóně poprvé nepovedli a prohráli jsme 3:8, to ovšem nic nemění na našem prvenství v této soutěži.

"Kluci odehráli až na závěr zápas dobře a s přehledem, mrzí mě jen koncovka. Kluci se málo pokoušejí o střelbu z větší vzdálenosti a vše tzv. vozí do branky, což není dobře" řekl po těsné výhře k výkonu svých svěřenců trenér Martin Vališ.

Nyní nás čeká hned ve středu zápas v Kolovratech a pokud ho zvládneme, máme šanci poskočit na druhé místo Mini Cupu, protože se jedná o dohrávku 15. kola.

FC Tempo – SK Horní Měcholupy 2:1 (1:0)

Branky Tempa: 10. Hroník, 24. Sita

Penalty 3:8

Sestava: Heřmánek - Novotný, Michl, Kny, Ondrík, Žůrek, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Sita, Kužel, Vybíral, Papež