Ml. přípravka B: FC Tempo B - SK Aritma Praha B 6:5

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 13. 08. 2008

V úterý 12.8. jsme sehráli první zápas nové sezóny. K přípravnému utkání jsme si pozvali Aritmu. Pohodový zápas s řadou šancí a pohledných akcí vyzněl lépe pro Tempo, i když ještě několik minut před koncem to tak nevypadalo.

V brance nastoupil Erik Papež, který si na zápas odskočil z prázdninového pobytu na chatě a nevedl si zle, ale některé situace mohl řešit lépe. Z obránců bylo k dispozici pouze duo Luky Michl a Tom Touška. Zálohu obstarala "rychlá rota" - Kuba Škobis (pravá strana ), Luky Hroník (levá) a Marťas Pytlíček (střed). V útoku začali Matěj Heřmánek s Danem Šejvlem. Jako další útočníci se do hry zapojili Venca Luťcha, Marťas Granilla a Fíla Čihák.

Zápas odpovídal začátku přípravy. Útočit se chtělo všem, ale s bráněním to bylo horší. V prvním poločase jsme hráli pohledný fotbal s řadou kombinací, což na začátek sezóny čekal málokdo. Také se nám dařilo šance z kombinací proměňovat. Poločas jsme vyhráli 3:1.

Druhý poločas už tak jasnou záležitostí nebyl. Našim klukům se kombinace stále dařila, ale zakončení vázlo. Soupeř začal více střílet a dostávat se před naši branku. Po několika minutách jsme prohrávali 3:5. Na obhajobu obrany musím říci, že kluci odehráli celý zápas bez střídání, stejně tak střední záložník Martin Pytlíček. Abychom dostali dvě branky po zahrávaní našeho rohového kopu, se stát nesmí. Ještě 10 minut před koncem trval stav 3:5. Kluci ale nesložili zbraně a pro mnohé překvapivě zápas otočili na 6:5 v náš prospěch, kdy vítěznou branku vstřelili minutu před koncem.

Všechny kluky musím pochválit za předvedený výkon hlavně v útočné fázi. Velmi překvapila středová řada a svým výkonem hladoví Luky Hroník a Kuba Škobis, který nejen vymýšlel akce pro spoluhráče, ale sám se snažil i o zakončení a nebál se jeden na jednoho. Je vidět, že pravá strana by mu mohla sedět. Další přátelské utkání nás čeká po návratu ze soustředění 26.8. s Bohemians 1905.

FC Tempo – SK Aritma Praha 6:5 (3:1)
Branky Tempa: Hroník 3, Heřmánek 2, Šejvl.