Utkání dorostu na soustředění

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 23. 08. 2008

K prvnímu přípravnému zápasu jsme nastoupili v Kdyni. Na pěkném trávníku jsme nastoupili proti soupeři, kterému jsme měli z loňska co odvádět. Letos však hra vypadala úplně jinak. Nově se tvořící družstvo po trénincích na soustředění mělo velkou chuť hrát. Do 20. minuty jsme měli herní převahu, leč brankové vyjádření nepřicházelo. Právě naopak. V rozmezí 4 minut přišly dvě hrubky naší obrany a soupeř vedl 2:0. Do poločasu mohli skórovat Sehnoutka a Matoušek ale své šance neproměnili.

Ve druhém poločase dostali příležitost další hráči a s jejich příchodem jsme získávali stále větší převahu a střídající brankář Varecha se v brance nudil. Vytvářeli jsme si šance, ale jejich realizace byla špatná. Snížení přinesla až opakovaná dorážka Matouška. Do konce utkání se na stavu a obrazu hry nic neměnilo. Naše převaha, brankové příležitosti Hlavíka, Baluna, Matouška, Sehnoutky zůstaly nevyužity. Utkání tak skončilo šťasným vítězstvím domácích 2:1.

Soupeři jsme sice porážku neoplatili, ale herně jsme měli navrch. V utkání se naplno projevilo, že se jedná o první přípravné utkání, prozatimní nesehranost a ukvapenost v koncovce. Dobrým výkonem na sebe upozornili Kvapil a Sehnoutka.

Kdyně - FC Tempo 2:1 (2:0)
Střídali se: Slováček, Varecha, Šulc, Lacina, Kvapil, Přikryl, Bečvář, Houška, Sehnoutka, Voltr, Matoušek, Hnat, Horna, Balun, Benda, Hlavik.

I s tímto soupeřem jsme hráli loni. Tehdy to po úporném boji skončilo 1:1. Tentokrát jsme nastoupili takřka v nejsilnější sestavě mladšího dorostu. Od začátku zápasu jsme měli výraznou převahu a soupeř se soustředil jen na nakopávané balony. My jsme se snažili o kombinační hru, kterou jsme nacvičovali v tréninku. Stejně tak jako proti Kdyni však přišla hrubka v obraně a domácí se ujali vedení. Jejich radost však trvala pouze dvě minuty, kdy France vyrovnal. Soupeře jsme i nadále přehrávali, ale skóre se neměnilo. Naše kombinační hra domácím dělala problémy, takže si vypomáhali fauly, které však rozhodčí netrestal. My jsme se k neprospěchu hry tlačili středem, a když se klukům podařilo uvolnit, domácí ve zhuštěném prostoru stačili jejich střely zablokovat. První poločas tak skončil 1:1.

Hned po přestávce jsme rozehrávali trestný kop. Sehnoutka přesnou střelou k tyči nedal brankaři šanci. Naše akce byly taženy konečně více po stranách a tím jsme si vytvářeli brankové příležitosti jak na běžícím pásu. France, Šulc, Matoušek ani Hnát však mířili nepřesně a Benda z dálky trefil pouze břevno. Až ideální ulička Sehnoutky na Hnata znamenala zvýšení našeho náskoku na 3:1. Od té doby se zápas dohrával za naší trvalé převahy, leč bez brankového vyjádření.

Poslední zápas na soustředění nám ukázal klady i chyby hry mladšího dorostu, které je potřeba do začátku soutěže odstranit.

Kout - FC Tempo 1:3 (1:1)
V utkání se vystřídali tito hráči: Slováček, Varecha - Voltr, Lacina, Kvapil, Houška, Šulc, Benda, Sehnoutka, France, Matoušek a Hnat.