Muži A: FC Tempo Praha - Dolní Měcholupy 1:3

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 01. 10. 2008

Domácí výprodej bodů pokračoval žel i tuto sobotu. Stává se smutným zvykem, že si na Tempo jezdí mužstva pro body. Ze čtyř domácích zápasů dokázalo Áčko porazit pouze slabý Šeberov a tato tristni bilance sráží Tempo až na desátém místo.

Přitom začátek utkání ničemu takovému nenasvědčoval. Tempo začalo aktivně a vypracovávalo si i šance. Ve 4. minutě vysunul po lajně Valášek Mutafova, který našel ve vápně Rožánka, který ale z dobré pozice branku netrefil. O deset minut později pak Tempo předvedlo hezkou rychlou akci, kdy dal Novotný míč do tahu Dedkovi. Ten vyslal přízemní centr a před Rožánkem zachraňoval až na poslední chvíli hostující obránce. Hned poté vyslal krásnou střelu z 25 metrů Turek, ale měcholupský Pravda ji dokázal vyškrábnout na roh. Jako rána z čistého nebe pak přišel gól hostů, kteří se do té doby v podstatě ani nedostali za půlku. Řečínský vysunul Čapka a ten se tváří tvář Dvořákovi nemýlil. Gól Tempo opařil. Hra se srovnala a ani jedno družstvo se větší šanci nevytvořilo.

Druhá půle žel začala tak, jak skončila první. Hosté se navíc více zatáhli a Tempo si s jejich kompaktní obranou nevědělo rady. K tomu všemu podnikli hosté v 58. minutě rychlý brejk, na jehož konci stál opět Čapek a nechytatelnou bombou pod břevno nedal brankáři šanci. Po druhém góle se Měcholupy stáhly již totálně a spoléhaly pouze na brejky. Tempo si nakonec dokázalo vypracovat i několik příležitostí. Jenže jak Mutafov, tak střídají Hurka stříleli z dobrých pozic nad.

Tempo se sice gólu poté dočkalo, když Komorníkovi odskočil balon a jeho centr z brankové čáry vracel v krkolomné pozici Žalud. K překvapení všech skončil míč v síti. Do konce zápasu zbývalo ještě pět minut, avšak hned po minutě přišla chyba Nechvíly a Měcholupy z brejku zvýšily na konečných 1:3.

FC Tempo Praha - Dolní Měcholupy 1:3 (0:1)
Branky: 87. Žalud - 57. a 89. Šmejkal, 17. Čapek.
Rozhodčí: Izera.
Tempo Dvořák – Valášek, J.Nechvíla, Podroužek (29. Vrba), Netušil – Rožánek (75. Komorník), Turek (64. Jakub Hurka), Dedek, Žalud - Novotný, Mutafov.