Ml. dorost: FSC Libuš B - FC Tempo Praha 2:2

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 04. 05. 2009

O derby s Libuší se kluci bavili dávno dopředu. Vypadalo to, že se na tento zápas těší a chtějí v něm uspět. Leč účast na trénincích v týdnu před utkáním tomu neodpovídala. Na samotný zápas přišlo čtrnáct hráčů. Chyběli Hnát a Popelka pro zranění a další bez udání důvodu.

Zápas jsme zahájili s chutí a na naší straně byla i menší převaha. Naše aktivita domácí viditelně zaskočila. Přinesla nám i vedoucí branku, kdy po centru Hlavíka skóroval France. Naše radost měla však krátké trvání. Za pět minut bylo vyrovnáno. Po chybě na naší levé straně se domácí radovali. Pro změnu jsme my jim radost zhatili po třech minutách, kdy si dvojice Hlavík France zopakovala předcházející situaci a vedeme 2:1. Stále jsme aktivnější, šance Franceho končí na tyči a těsně vedle, Sehnoutkovu střelu brankář vyrazil. Do kabin odcházíme s jednobrankovým náskokem a vědomím, že není vyhráno. Tréner Klípa varuje hráče před poklesem aktivity, soustředěnosti na hru, které nám v minulých zápasech způsobily zbytečné obavy o výsledek.

Druhý poločas byl vyrovnaný a víc ložených příležitostí jsme měli my, ale nevyužili jsme je. Zejména když šel Hlavík sám na brankaře a mohl rozhodnout zápas a nezužitkoval, nás mrzí hodně. Velmi teplé počasí, účast na oslavách čarodějnic a nízká tréninková účast způsobily, že některým hráčům docházely síly a ani kdyby na lavičce bylo víc hráčů, nestačilo by to na střídání. Domácí měli v závěru více sil a my jsme hrozili jen z rychlých protiútoků jedinců. Za této situace byla citelně znát neúčast zraněného Hnata (zranil se v pátek při utkání Benfiky).

Snahu domácích o vyrovnání jsme jim ulehčili chybou, která předcházela zbytečnému rohu, ze kterého vyrovnali v 80. minutě. Ztratili jsme tak zcela zbytečně body, které vzhledem k předvedenému výkonu byly zasloužené. Jak situaci zhodnotil tréner Klípa: "Před zápasem bych remízu bral všemi deseti, ale po průběhu zápasu mám vztek ze ztráty vyhraného zápasu."

FSC Libuš B - FC Tempo Praha 2:2 (1:2)
Branky Tempa: France 2.
Tempo: Varecha - Procházka (73. Lacina), Selichar, Kvapil, Houška - Šulc (68. Tročil), Sehnoutka, Benda, France - Matoušek, Hlavík. Připraven: Slováček.