Muži A: FC Tempo Praha - SK Viktoria Štěrboholy 3:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 28. 05. 2009

Po výprasku v poháru na Libuši se Tempo rychle oklepalo. Trojboj s prvními třemi celky tabulky završilo bezpečnou výhrou 3:0 nad Viktorií Štěrboholy. Celkově proti prvním třen týmům svěřenci trenéra Kollera jasně obstáli - 3 zápasy, 3 výhry, skóre 10:0. Na jaře se daří, ale nepovedený podzim nedovolí pomýšlet výše než na pozici okolo pátého místa.

Vstup do zápasu se vydařil. V 11. minutě ještě Komorník z přímého kopu z dobré pozice míč do sítě nedostal, ale o minutu později už si mladík Hájek našel na šestnáctce odražený míč a napálil jej do branky - 1:0. Hned vzápětí mohl po výtečné kombinaci zvýšit rychlík Hurka, ale jeho střelu zabrzdilo břevno. Úvodní tlak pak završila nevyužitá šance Žaluda.

Hosté se poprvé osmělili ve 22. minutě, kdy jim Budák nepovedenou malou domů "namazal", ale sólový nájezd výborně zneškodnil gólman Kuchař. Další velkou šanci Štěrbohol pak prováhal kapitán Mareš a to bylo ze strany hostů prakticky všechno. Tempo chtělo být nadále aktivní, parádní závar vytvořila v šestnáctce hostů trojice Kočí, Hájek, Hurka, ale do šaten se šlo jen s jednobrankovým náskokem.

Tlak domácích pokračoval i po pauze, hosty navíc oslabilo zranění kapitána Mareše. V 56. minutě Žalud neprotrhl svou střeleckou smůlu posledních zápasů. Naopak gólovou formu potvrdil o minutu později Novotný (za poslední tři zápasy pět branek) a poté, co mu míč vybojoval Kočí, chladnokrevně jej poslal k tyči za záda bezmocného Kořínka - 2:0.

Zbytek zápasu se nesl jen v pohodovém držení náskoku a zahazování šancí, do branky se vešla až střela Kočího v poslední minutě po ukázkovém slalomu a zrychlení - 3:0.

FC Tempo Praha - SK Viktoria Štěrboholy 3:0 (1:0)
Branky: 12. Hájek, 57. Novotný, 90. Kočí.
Rozhodčí: Váša - Formánek, Hurych.
Diváků: 110.
Tempo: Kuchař - Budák, Valášek, J.Nechvíla, Vrba - Kočí, Žalud, Hájek, Komorník - Jakub Hurka (72. Dedek), Novotný.