St. dorost: FC Tempo Praha - Loko Vltavín 7:1

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 11. 06. 2009

Hosté z Vltavínu se k zápasu dostavili pouze s devíti hráči a tím byl určen průběh utkání. Každý, kdo hrál fotbal, ví, že proti takovému soupeři se hraje špatně. Oslabený celek brání jak o život a spoléhá na ojedinělý útok a náhodný gól. Kompletní mužstvo naopak soupeře povědomě podcení a nehraje naplno s myšlenkou, to se nedá prohrát. V tomto duchu probíhal první poločas. My jsme útočili a vytvářeli si šance, které jsme s přehledem zahazovali a hosté odkopávali co nejdál. Z naší strany to byl pěší fotbal s množstvím nepřesností. Po Hurkově brance se zdálo, že se konečně začneme hrát, ale opak byl pravdou. Vltavín vyrovnal odkopem z půlky směrem k naší brance, a ten k překvapení všech skončil v naší svatyni. V té chvíli se o trenéra Klípu pokoušely mrákoty. Do poločasu se nám podařilo zvýšit na hubených 2:1 a hráči odcházeli do šatny s pocitem, že v kabině bude dusno. A taky bylo.

Druhý poločas už vypadal podstatně lépe a i branky na sebe nedaly dlouho čekat. S ubývajícím časem hostům ubývaly síly a když se zlepšil i náš výkon, dospěl zápas k jednostrannému průběhu, ve kterém jsme předvedli několik fotbalově zdařilých akcí, zakončených brankami nebo pěknou střelou. V zápase jsme zvítězili 7:1, a připsali si tak povinné tři body. Stínem zápasu je zranění Houšky po hrubém faulu, který nebyl karetně potrestán. Vašek tak zápas nedohrál a skončil v nemocnici s podezřením na naštíplou nártní kůstku. Celý kolektiv mu přeje brzké uzdravení.

FC Tempo Praha - Loko Vltavín 7:1 (2:1)
Branky Tempa: Hurka 3, Hnat 2, France, Linhart.
Tempo: Flaks - Procházka, Selichar, Linhart, Houška (33. Horna) - Kočí (63. Šulc), Hájek (21. Nehasil), Balun, France - Hurka, Hnát. Připraven: Varecha.