Ml. dorost, příprava: FC Tempo Praha - FSC Libuš 1:3

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 20. 08. 2009

Po týdnu soustředění jsme nastoupili na domácí půdě k prvnímu ze čtyř přípravných utkání před zahájením nové soutěžní sezony. Soupeřem nám bylo v malém sousedském derby mužstvo Libuše. Utkání bylo od začátku více bojovné než fotbalové. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Více štěstí mělo naše mužstvo, když se Maškovi po přihrávce Stejskala podařilo dostat nás do vedení. Byl to bohužel první a poslední gol v našem podání. Od 20. minuty náš výkon upadal, začalo se víc chodit než běhat.

Do druhé půle vstoupil soupeř velmi aktivně a již ve 43. minutě se mu podařilo vyrovnat. Našim klukům se též podařilo vytvořit některé nebezpečné akce před soupeřovou brankou, ale jednu skvěle kryl hostující golman a u těch dalších chyběl větší důraz při zakončení a tentokrát i to potřebné štěstí. Naše velké trápení ukončil soupeř dalšíma dvěma brankami a zaslouženě zvítězil.

Dnešní zápas nám ukázal, kdo jak na tom momentálně je, jak herně tak i zdravotně. Bez výmluv spousta hráčů nastoupila poměrně dost vyčerpána s různými zraněními ze soustředění a někteří dohrávali se sebezapřením. V každém případě si musí všichni uvědomit, že jsme v dorostu, že vše bude náročnější, rychlejší a musíme se zaměřit na kvalitu! Tak, jak někteří dnešní utkání odchodili a ti co zkazí ze čtyřiceti přihrávek třicet pět, tak tudy cesta určitě nepovede a kdo bude přesycen a nebude podávat kvalitní výkony, tak zvýším konkurenci doplněním hráčů z ročníku 93.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Dnes stačilo pohybovat se, vše zrychlit, hrát po zemi a určitě by to z naší strany vypadalo jinak. Další utkání proti neméně zdatnému soupeři sehrajeme v sobotu od 9:00 doma proti Slavoji Podolí r.93 hrajícímu divizi. Uvidíme, jak pomůže třídenní volno.

Závěrem bych poděkoval panu Urbancovi a jeho kolegovi a v neposlední řadě i klukům z Libuše, protože takhle by se k sobě měli chovat sousedé. Utkání proběhlo v naprosté pohodě a slušnosti, což velice oceňuji.

FC Tempo Praha - FSC Libuš 1:3 (1:0)
Branka Tempa: 27. Mašek.
Tempo: Žurav (41. Yusyp) - Lehký, Čech (64. Herdegen), Kristek, Bláha, Stejskal, Škopek (72. Kabele), Mašek (72. Rudolf), Dvořák, Horn (50. Novák), Hájek. Připraveni: Čutka, Švejda.