Muži A: FC Tempo Praha - Spartak Kbely 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 08. 2009

Tempo zahájilo novou sezónu vítězstím 3:1 proti Kbelům, soupeři, se kterým v minulé sezóně dvakrát prohrálo. Tři získané body se nerodily lehce, soupeř byl velmi dobrý, ale hráči po poločasovém průvanu v kabině druhou půli poctivě odmakali, i když po herní stránce zápas ideálně nevyšel.

Trenér Koller nemohl počítat s nemocnými mladíky Hájkem a Donevem, chyběli Hlavička, Komorník a také Netušil, jenž absolvoval soustředění v roli trenéra mladších žáků Tempa. Na postu levého obránce tak musel zaskočit stoper Nechvíla a nutno přiznat, že svou roli zvládl.

Tempo se dostalo do vedení už v 9. minutě, kdy Novotný zahrával rohový kop a hostující kapitán Mejsnar zamířil hlavou do vlastní sítě - 1:0. Hosté srovnali o deset minut později, když Josef Hurka příliš lacině ztratil míč, kbelští hru rychle přenesli a na konci rychlé akce byla Francova dorážka - 1:1.

Začínalo se od nuly, oba týmy se snažily hrát pozorně, a tak vyložené šance neviděli domácí příznivci ani početná skupina fanoušků hostí. Tempo se však dokázalo znovu prosadit ze standardní situace. Na Novotného trestný kop si výborně naskočil Nechvíla a přehlavičkoval nedůrazného gólmana Pavlíka - 2:1.

Trenér Koller měl o poločase ke hře svých svěřenců hodně připomínek, neboť hosté působili sehranějším a dravějším dojmem. V sympatickém výkonu Kbely pokračovaly i po změně stran, ale pozorná defenziva Tempa jim dovolila jen jednu šanci, kdy za překonaného Kuchaře zachraňoval před brankovou čarou stoper Vrba.

Na druhé straně zaujala především bomba Žaluda, která si zaloužila skončit v šibenici, ale minula ji jen o centimetry, Davidova střela z úhlu a Kočího rána do gólmana Pavlíka. O definitivní podobě výsledku a vítězství domácích tak rozhodla až 87. minuta, kdy Novotný hodil dlouhý aut, Žalud jej hlavou prodloužil, gólman jen vyrazil míč a Jakub Hurka jej doklepl do sítě - 3:1.

Je škoda, že podobně sympaticky jako působila hra hostů, už od začátku zápasu vůbec nepůsobila jejich lavička v čele s vedoucím týmu. Urážky a napadání domácích s obviňováním z uplácení rozhodčích je hodně silná káva. Emoce k fotbalu patří, ale laciné urážky ke vztahům ve fotbalovém prostředí opravdu nepřispívají...

FC Tempo Praha - Spartak Kbely 3:1 (2:1)
Branky: 9. vlastní Mejsnar, 33. J.Nechvíla, 87. Jakub Hurka - 19. Franc.
Rozhodčí: Havlín - Gryc, Srba.
ŽK: Vrba, Novotný - Krátký, Musel, M.Leibl.
Tempo: Kuchař - Kadlec, Vrba, Dvořák, J.Nechvíla - Josef Hurka (66. Bartošek), Žalud, David, Kočí - Novotný, Jakub Hurka (90. Havel).
Kbely: Pavlík - Augustin, J.Leibl (56. Majcharčík), Musel, Mejsnar, Kouba, Drabina, M.Leibl, Krátký (67. Šiller), Franc, Minařík (60. Dolejš).