St. přípravka B, příprava: FC Tempo Praha B - Vršovice 2:2

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 31. 08. 2009

První utkání nové sezony v domácím prostředí a na Tempo dorazil k otestování naší formy ze soustředění tým Vršovic. Do utkání jsme nemohli počítat se zraněným Rožníčkem (zlomená ruka), hráči Tökölym a Aschermannem, kteří si užívají zbytek prázdnin mimo Prahu a Nejedlíkem a Obuškevičem, kteří se připravují na sezonu s o rok staršími spoluhráči. Naopak nám do sestavy přibyl Damián Steinbart a Matěj Machovský (bratranec Tomáše Maška), jenž tady tráví poslední dny prázdnin.

Utkání začalo s asi pětiminutovým zpožděním, ale dle naší rozcvičky, která krom úvodního protažení, proběhla ve velmi laxním tempu, se nedalo čekat, že to bude zrovna fotbalová krása. Ale utkání začalo a my se vrhli na soupeře. Překvapivě to byli naši hráči, kteří začali udávat tempo hry. Kluci se snažili využívat křídelních prostorů, což hostům dělalo problémy a naše kombinace byla na soupeře účinná, jenže co opět chybělo? Střelba. V 6. minutě jsme šli z první ojedinělé šance do vedení. Petr Neckař rozehrál rohový kop a před brankou se nejlépe zorientoval Honza Polívka, jenž doklepl míč do branky – 1:0.

Na naši polovinu se soupeř dostával sporadicky, většinu jeho akcí se podařilo zlikvidovat naší obrannou řadou, popř. ve spolupráci s brankářem. Když už se chýlil konec prvního poločasu ke svému konci, tak udeřilo podruhé. Dami Steinbart hodil hezký aut Vojtovi Soukupovi, ten zatáhl po lajně a centrovaný míč našel Matěje Machovského, jenz střelou k tyči zvýšil na 2:0. Poločas skončil našim vedením a všichni doufali ve vítězství.

Do druhého poločasu však vstoupili lépe hosté z Vršovic. Začali více běhat a snažili se hrát fotbal, což jim v prvním dějství moc nešlo. Prvním varováním byla nastřelená tyč Holubovy branky, ale míč se odrazil ještě ven a stav skóre zůstal nezměněn. Hra se odehrávala především kolem poloviny hřiště. Naše útočné snahy byly marné a to přitom stačilo více střílet na nejistého brankáře Vršovic, jenž už v prvním poločase,ukázal, že si ve svých zákrocích není jist. To nám ovšem nepomohlo, a tak uhodilo zčistajasna na naší straně. Přibližně ve 42. minutě zahrál dobrý obranný zákrok Michal Pšenička, přihrál malou domu brankáři – v té době již nahradil Holuba v brance Mišovič – a tomu prošla přihrávka pod nohou do branky a bylo rázem sníženo na 2:1.

Na kluky padla deka, nedokázali se prosazovat, vázla kombinace a komunikace. Soupeř se stále tlačil do zakončení a krátce před koncem jsme špatně obsadili útočníka, jenž čekal dva metry za naším obráncem. Přebral míč, vystřelil a golman Mišovič ho jen vyrazil před sebe, kde si ho opět doběhl a poslal míč do prázdné branky – 2:2.

Co říci závěrem? Po docela vyvedeném prvním poločase přišlo velké uspokojení s náskokem dvou branek. Skoro vůbec nám nehrál útok, vázla kombinace a hlavně komunikace na hřišti. Největší slabinou je střelba týmu. Na tréninku to všichni pálí jednu střelu za druhou a v zápase se všichni bojí, až na pár vyjímek. Celkově je remíza zasloužená. Náš tým hrál lépe v prvním poločase, ve druhém dominoval tým z Vršovic.

FC Tempo Praha B – SK Union Vršovice 2:2 (2:0)
Branky Tempa: 6. Polívka, 23. Machovský.
Tempo: Holub, Mišovič – Soukup, Polívka, Neckař P., Neckař M., Pšenička, Steinbart, Mašek, Hrstka, Jirků, Ctibor, Polák, Machovský.