St. přípravka A: SK Slavia Praha - FC Tempo Praha 2:0

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 08. 09. 2009

Na Slávku se nejezdí sbírat body. To se potvrdilo i dnes, kdy si naši kluci zajeli zahrát první mistrák přeboru. Nádherné teplé počasí dnes vládlo nad Edenem, sídlem pražských Slávistů. Po úvodním hvizdu sudího začala honba za mičudou. Tempáci byli dobře připraveni a od začátku zahájili útočnou hru. Slávisté však s úspěchem bořili útočné snahy našich kluků. Hra se přelévala sem a tam. Ve vzduchu bylo cítit napětí a snaha vstřelit první gól. Ani jedné ze stran se to nepodařilo téměř po celý první poločas. Pak jsme si vybrali ve 25. minutě velmi slabou chvilku. První střela mezi tyče se nešťastně odrazila od našeho hráče za gólmanova záda. Sešívaní a jejich příznivci jásali. Branku do šatny jsme si mohli přát ze všeho nejméně.

Druhý poločas začali naši kluci dobře. Čas nás tlačil a únava z vysokého tempa zápasu narůstala. Slávisté se snažili kombinací dostat Tempáky pod tlak. Chvílemi se jim to dařilo. Výhodou pro domácí bylo nejen prostředí, ale i dvě kompletní sestavy, které Slávisté střídali. Tempáci měli jen dva kluky na střídání. Únava rychle narůstala a chybka se vloudila při střele na branku ze střední vzdálenosti. Stav s dvoubrankovým náskokem Slávistů definitivně odebral sílu na kontaktní gól z naší strany. Od páté minuty kluci zápas dohrávali tak, aby nepadla žádná další branka do naší sítě. Několik slibných útočných akcí skončilo mimo tyče, jiné v náručí domácího brankáře.

Stav 2:0 z pohledu domácích Slávistů vydržel až do konce utkání. Kluky je třeba pochválit za dobrý výkon na hřišti soupeře, kde byli pod velkým psychickým tlakem.

SK Slavia Praha - FC Tempo Praha 2:0 (1:0)
Tempo: Novotný - Rod, Šebek, Nejedlík, Buzek, Obermajer, Blažka, Staněk, Pekárek, Hozák.