Muži A: PSK Union - FC Tempo Praha 0:7

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 09. 2009

Sedm kulí jako v Sarajevu a mohlo jich být do sítě PSK Union mnohem víc. Tempo si v pátém kole otevřelo ve Strašnicích na hřišti policejního klubu střelnici. Už první minuty napověděly, jak se zápas bude vyvíjet. Ve 3. a 4. minutě se do dobrých šancí dostali Žalud s Hájkem, Tempáci velmi lehce pronikali domácí obranou a ta pod tlakem dělala chyby. V 10. minutě vyrobila hrubku, kdy Kuchařův výkop domácí obránce poslal hlavou přes vlastního brankáře do sítě - 0:1.

Ve 24. minutě spálil samostatný nájezd Kočí, o minutu později už ale skóroval Jakub Hurka za asistence Hájka. Chvíli nato orazítkoval Žalud tyč, po něm doslova prošel domácí pomalou obranou Vrba, ale i on v jasné šanci mířil vedle, a tak zkušeným matadorům ukázali cestu mladíci - Kočí pronikl po pravé straně a Jakub Hurka chytře tečoval - 0:3. Do poločasu se mladý útočník trefil po akci Kočího a Hájka potřetí a Tempo vedlo 0:4. Vzhledem k průběhu poločasu a počtu šancí to byl pro nestíhající PSK milosrdný výsledek.

Po změně stran nezakončil gólově velké sólo Kadlec a hned po něm byla k vidění nejhezčí akce zápasu - Kočí našel Hurku, ten patičkou elegantně uvolnil Žaluda, jenž ještě elegantněji špičkou kopačky přehodil Závodského - 0:5. V 69. v obrovské šanci neupěl Žalud a přestřelil, o minutu později už se ale trefil z šestnáctky Kočí a o další minutu později dokonal skóre střídající Josef Hurka po asistenci Budáka.

Pohodový zápas, radost z fotbalu, ale i spousta zahozených tutovek, které by mohly mrzet v pondělní šlágru proti Královicím v souboji o první místo.

PSK Union - FC Tempo Praha 0:7 (0:4)
Branky: 25., 41. a 45. Jakub Hurka, 10. vlastní, 54. Žalud, 70. Kočí, 71. Budák.
Rozhodčí: Špivák - Stránský, David.
PSK Union: Závodský - Graf, Radmilovič, Kropík, Sniegoň, Tomeš, Souček (49. Ševčík), Snopek, Hubínek (65. Novotný), Šerák, Vala.
Tempo: Kuchař - Netušil, Vrba, Dvořák, J.Nechvíla - Kadlec (59. Balun), Žalud (73. Hlavička), Hájek, Budák - Kočí, Jakub Hurka (64. Josef Hurka).