St. dorost: FC King - FC Tempo Praha 2:4

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 27. 09. 2009

Běžela první minuta a my začali netradičně, rychlý protiútok po pravé straně, přihrávka Baluna napříč pokutovým územím a před Michalem Nehasilem prázdná branka. Michal však zakopl o drn a svoji šanci nezužitkoval. Pak se začal zápas odvíjet dle tradičního schématu zápasů na Kingu. Naše snaha o kombinační hru a domácí se svojí taktikou nakopni a běž. Fotbalová nuda a hra k nekoukání. Nám se podařilo vstřelit první branku a místo abychom se uklidnili, umožnili jsme svoji hrubkou domácím vyrovnat.

Pak následovalo několik našich nevyužitých šancí, až přišel náš druhý gól. Opět jsme se neradovali dlouho. Další okénko naší obrany, Vari, který většinu zápasu stál na brankové čáře jako přikovaný, tentokrát špatně vyběhl a soupeř ho hravě přehodil. Poločas tak skončil 2:2. Do kabin se na Kingu nechodí, protože se tato cesta rovná mírnému turistickému výšlapu.

Zbývajících 45 minut se odehrávalo za mírné naší převahy a za zdlouhavého sbírání míčů po nevydařených nákopech domácích. Všichni Tempáci si přáli brzký konec tohoto fotbalového trápení. Hrát proti soupeři, který nechce hrát a pouze nakopávat je nejen fyzicky a hlavně psychicky náročné. Nám se podařilo soupeře udolat dalšími dvěma brankami, o které se podělili stejně tak jako v prvním poločase Klípa a Čemus. Domácí se již na nic nezmohli, a tak jsme si přivezli na Tempo povinné tři body a můžeme říct, máme to za sebou a King až na jaře.

FC King - FC Tempo Praha 2:4 (2:2)
Branky Tempa: Čemus a Klípa 2.
Tempo: Varecha - Linhart, Šimek, Šulc (24. Lacina), Selichar, Klípa, Nehasil, Balun, Čemus, Sehnoutka, Matoušek (46. Hnat).