Ml. dorost: FC Tempo Praha - Sokol Dolní Počernice 6:0

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 30. 09. 2009

Ve čtvrtém mistrovském utkání podzimní části sezony jsme nastoupili proti mužstvu z Dolních Počernic. Byl to soupeř, se kterým jsme se několikrát již utkali, takže se celkem dobře známe. Tentokrát přijel ve složení mužstva z ročníků 93 a 94, tak půl na půl. K utkání jsme nastoupili na horní trávě, kde se opět ukázalo, že se nám tam nehraje dobře a mužstvo se tam trápí. To se projevilo i na našem herním projevu. V první půli jsme hráli aktivně, ale chyběl nám větší pohyb a nasazení. Opět jsme několikrát ostřelovali soupeřovu branku, ale bez potřebného klidu při zakončení a rovněž patřičného důrazu před soupeřovým golmanem, takže se nám vedoucí branku podařilo dát až ve 32. minutě, kdy Mašek dobře našel Škopka, který dává na 1:0 a tak taky končí první poločas.

V šatně jsme si trochu něco důrazně řekli, protože někteří hráči působili jako by tam před utkáním nebyli a podle toho to taky vypadalo. Do druhého dějství jsme vstoupili mnohem aktivněji a soupeře jsme stále víc přehrávali. V 54. minutě centruje výborně Dvořák na Hájka a ten se konečně nemýlí a zvyšuje na 2:0. Pak přichází opět naše klasická série a v rozmezí dalších osmi minut přidávají další branky Škopek po přihrávce Horna, na 4:0 zvyšuje Hájek opět po přihrávce Dvořáka. To mezitím soupeř odchází fyzicky a náš tlak graduje, čehož využíváme v 76. minutě Hornem po přihrávce Stejskala zvyšujeme na 5:0 a o minutu později završuje Škopek svůj hattrick a uzavírá na konečných 6:0.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Vzhledem k vývoji utkání jsem nakonec s dnešním výkonem spokojen, defenziva se musela obejít bez své vůdčí osobnosti Kristka a dá se říct, že to kluci celkem zvládli a za dnešní výkon, i když byl ovlivněn mnoha faktory, jim děkuji a speciální pochvalu dnes vyslovuji Škopkovi za velmi dobré řešení daných herních situací, z čehož dal pěkné tři goly.

Závěrem si nemohu odpustit poznámku směrem k jinak našim skvělým rodičům. Prosím fanděte, ale nic víc! Kluci moc dobře vědí, co kdo má v průběhu zápasu dělat, kdo má kde házet aut, proto jim neblbnětě hlavu, protože instrukce a příprava na zápas je od trenérů jasně daná! Takto reaguji na spoustu stížností o poločase, kdy si kluci stěžovali, že na ně pořád někdo řve! Plně s nimi souhlasím a znovu prosím fanděte a jednotlivce si pak proberte doma.

FC Tempo Praha - Sokol Dolní Počernice 6:0 (1:0)
Branky: 32., 61. a 77. Škopek, 54. a 63. Hájek, 76. Horn.
Tempo: Žurav (41. Švejda) - Lehký, Stejskal, Čech, Bláha, Mašek (69. Herdegen), Škopek, Novák (69. Kabele), Dvořák, Horn, Hájek.