Ml. přípravka B: SK Union Vršovice - FC Tempo Praha B 2:0

Autor: Petr Bouma <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 02. 10. 2009

K dalšímu venkovnímu zápasu jsme zavítali na hřiště Unionu Vršovice. Po posledním domácím zápase s Bohemkou jsme k utkání vzhlíželi s jistými obavami. V naší brance tentokrát dostal přednost Ondřej Hrachovský před Viktorem Jeníčkem, ten se pak postavil na levou stranu obrany.

Na mokrém trávníku se hrál od začátku bojovný zápas s minimem šancí. Zatímco vršovičtí byli přeci jen nebezpečnější před brankou, našim klukům se docela dařila kombinace, což bylo potěšující zjištění. Mokrý terén sváděl ke střelbě, čehož vršovičtí hráči využili k vsítění prvního gólu. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhý poločas nabídl stejný obraz hry jako ten první. Naše útoky končily většinou před pokutovým územím soupeře a pokusy o střelbu obránci Vršovic zblokovali.

V touze po bodu jsme se v průběhu druhé půle rozhodli riskovat a stopera Martina Matyse vysunuli do zálohy. K jistému oživení útočné fáze sice došlo, ale gól nám to stejně nepřineslo, naopak těsně před koncem utkání jsme z rychlého kontru domácích podruhé inkasovali. A naše naděje na bodový zisk tím byla definitivně pohřebena.

Přes prohru 0:2 musíme tentokrát kluky pochválit, byl to úplně jiný zápas než před týdnem s klokany. Hráli jsme týmově a přes věkový rozdíl dokázali s domácími držet krok. Ukázalo se, že jsme schopni hrát vyrovnanou partii s papírově silnějším soupeřem a to je nejdůležitější poznatek sobotního dopoledne.

SK Union Vršovice - FC Tempo Praha B 2:0 (1:0)
Tempo: Hrachovský - Lusk, Havlíček, Martínek, Jeníček, Leun, Škoda, Bouma, Fryš, Šenk, Kučera, David Borovička, Kinský, Matys.