Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - Sokol Dolní Počernice 1:3

Autor: Michal Netušil <mnetu(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 08. 10. 2009

Doma jsme přivítali soupeře z Dolních Počernic. Museli jsme se obejít bez Vejšického a Klajbla. Podle postavení soupeře v tabulce jsme čekali, že zápas bude jasnou záležitostí pro nás. Počernice nás ale zaskočily dobrou hrou. Podepsalo se i to, že soupeř nastoupil s hráči o rok staršími. Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Počernice nás hned od začátku zatlačily na vlastní polovinu. Nedařilo se nám se z tlaku vymanit, a tak si Počernice vytvořili v 9. minutě rohový kop. Ten jsme sice odvrátili za cenu odkopu, ale pouze na velké vápno, kde byl připravený soupeř. Z voleje vystřelil přesně k tyči a bezmocný Marinov v brance poprvé vyndaval míč ze sítě - 0:1.

Poté jsme trošku otrkali a začali jsme se tlačit do útoku. Naše snaha ale končila na kopačkách soupeřova stopera, který nás do ničeho nepouštěl. Jedinou šanci v prvním poločase jsme si vytvořili z trestného kopu na pravé straně. Míč si postavil Kuriš, ale poslal jej jen na břevno počernické branky. Ani dorážku jsme nedokázali přesně zakončit.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem rychle vyrovnat a snažit se otočit výsledek. Do první šance se ale dostaly Počernice, když po skrumáži v našem vápně netrefili branku. Poté jsme začali tlačit soupeře, ale nedostávali jsme se do zakončení. Ve 37. minutě poslal Kuriš míč za obranu a důrazný Chleborád vybojoval míč v souboji s gólmanem a do prázdné brány dokázal vyrovnat 1:1.

To bylo ale z naší strany vše. Nedařilo se nám dostat k počernické brance a ohrozit gólmana. Naopak Počernice hrály důrazně a čekaly na naše chyby, které nakonec přišly. Ve 46. minutě se dostal k míči hostující záložník, který jednoduše prošel středem obrany a zvýšil na 1:2. Další šance měl opět soupeř, který se dostal k několika rohům. Naštěstí se jim nepodařilo zakončit. V samém závěru jsme dostali poslední branku. V 57. minutě vyvážel míč Jelínek, který ale nahrál přesně soupeřovi. Ten prošel středem, kde chyběl právě Jelínek a samostatný nájezd na bezmocného Marinova byl potrestán v poslední branku na 1:3.

Musíme na tento nepodařený zápas rychle zapomenout a soustředit se na těžký zápas s Chodovem.

FC Tempo Praha B - Sokol Dolní Počernice 1:3 (0:1)
Branka Tempa: Chleborád.
Tempo: Marinov - Petřek, Jelínek, Hlaváč, Pícha (41. Bureš), Lofler, Slavíček, Kuriš, Chleborád, Čáslavský, Fiala (36. Klíma).