St. přípravka B: Slavoj Vyšehrad - FC Tempo Praha B 1:3

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 13. 10. 2009

V neděli jsme se velmi brzo ráno sešli k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát na Vyšehradě. Utkání se dalo předpokládat, že bude zajímavé. Brzká ranní hodina a nízká teplota však nezanechala ani na jedněch hráčích vůbec nic.

Do utkání jsme chtěli vlétnout a z kraje se dostat do vedení, ale to se nepovedlo. Zajímavou akci ve 4. minutě předvedl Petr Neckař, když přenesl hru po vhazování a našel Robina Šebka, který mířil mimo. Kluci se snažili, ale toto byla asi jediná naše šance prvního poločasu.

A bylo hůř. Domácí se dostali do ojedinělého útoku. My jsme nezachytili včas akci soupeře, který se po rychlém útoku a uvolněním před brankou snadno dostal, po střele k tyči, do vedení 1:0. Bylo na našich hráčích znát mírné zaskočení a tak nám chvíli trvalo, než jsme se opět dostali do hry. Krátce před poločasem se zastřeloval Neckař, když po slabém odkopu domácích byl ve slibné šanci a po něm se vydal s míčem přes celé hřiště Obuškevič, ale ani ten se neprosadil, a tak jsme poločas prohráli 1:0.

Do druhé půle jsme kluky nabádali k aktivitě a hlavně ke střelbě, která velmi vázla. Dalším z úkolů bylo zjednodušit práci před brankou a důrazně vše zakončit. Aktivita a chuť byla vidět od první minuty druhé půle. Ve 26. minutě narazil Hozák Šebkovi, ale jeho střelu ještě gólman domácích kryl. O dvě minuty později zahrával Obermajer trestný kop a jeho načechraný centr usměrnil hlavou do branky Šebek – 1:1. Na hřišti začalo hrát jen jedno mužstvo, domácí se dostávali na naši půlku sporadicky a převážně jen po výkopech dobře chytajícího domácího brankáře. Po vstřelené brance se začala dařit i kombinace a bylo otázkou času, kdy padnou další branky.

Ve 37. minutě rozehrál Obuškevič míč do strany na Obermajera a jeho centr našel Hozáka, jenž se trefil těsně vedle branky. Toto bylo varování pro domácí obranu, která se ovšem touto hrozbou moc nezabývala a tak se ve 41. minutě Hozák uvolnil mezi dvojicí obránců a zkusil vystřelit. Střela bodlem si našla cestu k tyči a nám zajistila vedení – 1:2.

Zápas se chýlil ke konci. Ve 43. minutě po střele Neckaře se domácí ubránili jen za cenu rohového kopu a po jeho zahrání se zastřeloval Martin Obuškevič, jehož střela skončila až na ulici. Poslední gólová akce utkání začala ve 45. minutě u Denise Hozáka, který pronikal směrem k brance a na hranici pokutového území byl faulován. Míč si postavil Obermajer a trefil míč krásně do šibenice – 1:3.

V utkání jsme prohrávali a dokázali jsme obrátit stav v náš prospěch. Klukům se dařila kombinace, hlavně ve druhém poločase. Do příštího zápasu, kdy dorazí Zličín, se musíme vyvarovat zbytečných chyb a pokračovat ve výkonu, kterým jsme zakončili utkání na Vyšehradě.

Slavoj Vyšehrad – FC Tempo Praha B 1:3 (1:0)
Branky Tempa: 28. Šebek, 41. Hozák, 45. Obermajer.
Tempo: Holub, Mišovič – Blažka, Obuškevič, Obermajer, Šebek, Neckař, Polívka, Hozák, Mašek, Steinbart, Tököly, Aschermann, Polák, Hrstka.