Ml. žáci A: FC Tempo Praha - Optimum sport 3:0

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 20. 10. 2009

K našemu dalšímu domácímu utkání přijel tým Optima, který měl na svém kontě 0 bodů a jednu vstřelenou branku. Nabádali jsme hráče, že v žádném případě nesmí soupeře podcenit. Budou bránit v 10 lidech a pouze odkopávat balony. To se od první minuty taky stalo. Byl to zápas na jednu bránu a bylo otázkou, kolik soupeři dáme branek. Kdybychom nezahrávali 4x malou domů, tak by byl Opletal na hřišti úplně zbytečný. Soupeř se dostal pouze jednou k našemu vápnu. Na druhou stranu nás dobře obsazoval. V prvních dvaceti minutách chyběla lepší finální přihrávka nebo měla místo přihrávky přijít střela.

V 7., 15. a 18. minutě se vždy dobře uvolnil J. Moudrý, ale své šance neproměnil. Střely brankář kryl. Ve 13. min. se J. Moudrý krajně uvolnil a z brankové čáry nahrával na penaltu. Jenže náš hráč byl obsazen čtyřmi hráči. Ve 20. minutě slabá střela z vápna, se kterou měl brankář až moc velké problémy a míč skončil za brankovou čárou, ale vedle branky. K rohu byl určen J. Moudrý a krásným centrem našel Hrstku, který už konečně proměnil šanci a dostali jsme se do vedení. Po této brance náš tlak sílil. Střela Vejšického mířila jen těsně vedle brány. Ve 25. min. si Vejšický zpracoval výkop hostujícího brankáře, narazil si s Musílkem a proměnil na 2:0.

Ve 27. min. se dostal k odraženému míči na velkém vápně Hrstka. Jeho krásná střela trefila pouze tyč. Po dalším výkopu od brány hostů se dostal míč k J. Moudrému, ale jeho nepovedená střela trefila Vejšického a hráč Optima si dal vlastní branku.

Do druhého poločasu jsme vstoupili znovu agresivní hrou, ale soupeř byl ještě více důraznější a zdvojoval naše hráče. Ve 38. min. J. Moudrý dostal krásnou přihrávku, udělal kličku brankáři a trefil tyč. Poté následovaly dvě střely Slavíčka. Dále za zmínku stojí ve 48. min. ulička Hrstky na Štěpánka. Jeho střela skončila jen těsně nad. Přihrávka na Kuriše, který váhal se střelou a pak trefil obránce. Je pravda, že proti týmu, který se zatáhne do vápna, máme problém. Soupeř přijel dostat co nejméně branek. To se jim také podařilo.

Příští zápasy budou pro nás dost důležité. Musíme proměňovat svoje šance, protože se nám to může vymstít. Dnes hráli hráči, kteří si do této doby moc nezahráli a předvedli spolehlivý výkon. Musím poděkovat všem hráčům za přístup i kvalitní hru.

FC Tempo Praha - Optimum sport 3:0 (3:0)
Branky: Vejšický 2, Hrstka.
Tempo: Opletal - Šváb - Veselý, Heinc, Baroch (46. Lazarov) – Kofroň (31. Kalina), Vejšický (31. Slavíček), Hrstka, Štěpánek (50. Šmíd) – J. Moudrý (41. Kuriš), Musílek.