Ml. přípravka C: Zlaté medaile a dvě výhry nad Spartou

Autor: Sylva Lingová <sylvar(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 02. 11. 2009

Za pátečního jasného počasí proběhl další turnaj v Braníku. Naše mladší přípravka C - kluci narození roku 2003 – byli zastoupeni jedenácti hráči z týmu. Vzhledem k tomu, že se původně přihlášená Admira z turnaje odhlásila, čekaly nás čtyři zápasy.

Prvním soupeřem byl tým Sparty A, s nímž jsme se nedávno potkali na Spartě a věděli jsme, že máme šanci vyhrát. Celkově byla hra obou týmů vyrovnaná, naštěstí dvojice Ling – Michl dokončila v sedmé minutě utkání svou akci vstřeleným míčem do brány sparťanského gólmana. Krátce po našem úspěchu zabránil jasnému gólu brankář Matyáš Vágner, který perfektně zareagoval a zvládl vykrýt vysokou a dobře mířenou střelu. Spadlý míč chtěl do naší brány ještě dorazit další sparťanský útočník, ale obránci Filip Snížek a Milan Mudra skvěle podrželi svého brankaře. Další nadějné šance Lukáše Radimského, Dana Michla a Sebastiana Linga, které se v tomto zápase zrodily, bohužel nevyšly, ale i tak výhra 1:0 byla dobrá.

Druhé utkání, tentokrát proti Spartě B, začalo hned v první minutě pěkným gólem Dana Michla. V tomto zápase jsme měli více příležitostí a celkově herní převahu. Jedinou šancí Sparty B byla ve třinácté minutě střela do tyče naší brány. Naši hráči neměli poté ve svých akcích štěstí. Dobrá příležitost zvýšit naše skóre nastala Kubovi Kvasničkovi, Filipovi Snížkovi a Danovi Michlovi, jehož druhou střelu do brány soupeře rozhodčí, prý z důvodu faulu, neuznal. Tempo - Sparta B tedy nakonec 1:0.

Překvapivým pro nás byl tak trochu třetí zápas proti FK Blšany, ten jsme nezahájili dobře a ve druhé minutě jsme inkasovali první gól. Naštěstí krátce poté vyrovnal Ládík Runanin a s velkou radostí vstřelil svůj první gól v sezóně. Další minuty zápasu probíhaly v oboustranném tlaku, perfektní práci odvedl Filip Snížek, který minimálně odpočíval a bránil naší bránu ze všech sil. Jednadvacátá minuta zápasu nám bohužel přinesla další míč do brány a nakonec i konečné skóre zápasu 2:1 pro Blšany.

Ve 14 hodin nás čekal poslední zápas proti pořádajícím. ABC Braník, se kterým jsme se utkali, byl do celého turnaje počítán jen částečně, neboť z důvodu nemoci nezvládl postavit svůj tým, a tak hráli v jeho řadách i hráči starší. Převaha dříve narozených byla jasně znát, kluci bojovali a nenechávali se odradit neustálým strkáním protihráčů. Hvězdou tohoto zápasu byl Filip Snížek, který se z pozice obránce neuvěřitelně rychle dokázal dostat před bránu a dát gól, Filip i několikrát zachránil střely, jenž by jasně končily v naší bráně. Konečný výsledek 3:1 sice znamenal naši prohru, ale ze všech týmů turnaje jsme se "starším Braníkem" uhráli nejlepší skóre.

Na turnaji v Braníku jsme skončili na prvním místě a získali zlaté medaile, z čehož měli kluci obrovskou radost. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen náš Matyáš Vágner. Kluci, gratulujeme!

Tempo: Matyáš Vágner - Filip Snížek, Petr Hodouš, Jiří Vondrášek, Matyáš Havlíček, Jakub Kvasnička, Milan Mudra, Ladislav Runanin, Lukáš Radimský, Dan Michl, Sebastian Ling.