Ml. žáci A: FC Tempo Praha – FC Pragis Satalice 4:1

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 03. 11. 2009

K našemu dalšímu mistrovskému utkání k nám přijel tým ze Satalic. Soupeř se nacházel 3 body za námi, ale až na 8. místě, přesto jsem věřil, že tento tým porazíme. Měl to být vyrovnaný zápas, ale hráči k tomu přistoupili zodpovědně a soupeře pustili pouze do jedné šance, kterou bohužel proměnil.

V prvních minutách jsme si vytvořili mírný tlak, ze kterého jsme měli dvě gólové šance. Ve 14. minutě poslal nádhernou uličkou Hrstka J. Moudrého, který proměnil a vedli jsme 1:0. O 5 minut později se soupeřův útočník obtočil kolem našeho obránce a vyrovnal. Naši kluci se nesložili a dále útočili, jenže bohužel chyběl větší klid v koncovce. Ve 22. min. jsme zahrávali roh Kofroněm, obrana míč odpálila zpět a Kofroň prudkou střelou připravil nabíhajícímu Vejšickému snadné zakončení - 2:1. Ve 29. min. opět po rohu, který zahrával Štěpánek, našel J. Moudrého a ten hlavou nedal brankaři žádnou šanci.

Ve druhé půli jsme už soupeře do ničeho nepustili a předváděli pohledný fotbal, který bohužel nevedl k přesnému zakončení. Soupeř se zmohl jen na odkopávání balonu co nejdál od své branky a pár rychlých protiútoků, které skončily ještě před naším vápnem. Také vystřelil dvakrát na naši branku z velké dálky. Jinak se hrálo u soupeře. Naše šance vesměs končily u hostujícího brankáře, který byl velice dobrý.

Ve 45. min. po dalším rohovém kopu tentokrát od J. Moudrého našel na přední tyči Veselého a ten s trochou dávky štěstí zvýšil naše vedení na 4:1. Další naše šance jsme už nevyužili.

Musím všechny hráče pochválit za bojovnost a předvedenou hru. Za druhý poločas bych vyzvedl výkon Marka Veselého, který byl bezchybný.

FC Tempo Praha – FC Pragis FV Plast Satalice 4:1 (3:1)
Branky Tempa: J. Moudrý 2, Vejšický, Veselý.
Tempo: Opletal - Šváb - Veselý, Jelínek (56. O. Moudrý) - Kofroň (41. Holub), Štěpánek, Vejšický (52. Lazarov), Kalina (31. Hyršl) - Hrstka, J. Moudrý (45. Musílek).