Muži B: FC Háje JM B - FC Tempo Praha 6:3

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 04. 11. 2009

Podzim již naplno roztáhl svá křídla a počasí při nedělním zápase Benfiky se dalo označit za všechno možné jen ne fotbalové. Ke smůle tempáckého béčka ve stejný čas hrál starší dorost i A-tým. Benfika tak přijela na Háje ve značně improvizované sestavě, kterou muselo doplnit 6 mladších dorostenců (včetně brankáře), kteří navíc měli už jeden zápas v nohách. Tempu utekl začátek zápasu, kdy během 10 minut prohrávalo 2:0, kdy se nejprve trefili domácí z penalty a poté po hezké akci z křídla. Také Tempo dostalo možnost zahrát pokutový kop, ale mladík Stejskal trefil pouze tyč. Trest přišel zákonitě na druhé straně, když z další penalty zvýšili domácí na 3:0. Do poločasu se podařilo ještě korigovat Hájkem, který hezky skóroval z přímého volného kopu.

Uvnitř článku videoreportáž

Druhá půle začala pro Tempo sympaticky, když hned na začátku na rozdíl jediného gólu snížil po nájezdu Martin Hlavík. Jenže Háje opět zabraly a dvěma brankami odskočily. Následně si však Martin Hlavík zopakoval svůj únik a snížil na 5:3. Následně byl pak za řeči vyloučen hráč domácích a Benfice se tak naskytla možnost asi 25minutové přesilovky. Jenže její hra byla značně stereotypní, vše se tlačilo přehuštěným středem, kde nebyla šance. Domácí naopak vyráželi do rychlých protiútoků, z nichž jeden pět minut před koncem proměnili a rozhodli o zápase. Tempo sice zaslouženě prohrálo, ale je to škoda, protože soupeř byl více než hratelný.