St. žáci B: FC Tempo Praha B - ABC Braník B 1:4

Autor: Jaroslav Malý <malyjaroslav(at)centrum.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 10. 11. 2009

V nedělním utkání jsme se střetli s těžkým soupeřem z Braníka. Musím však říci, že jsme chvílemi byli rovnocennými soupeři. Nehráli jsme zase tak špatně, jak výsledek napovídá, ale bohužel vlastními chybami v obraně jsme soupeři nabídli hodně šancí ke skórování. V záloze nepodržíme balón, nekombinujeme a pak jsou z toho problémy v obraně. Jak už je vidět ze sestavy, měli jsme v základu půjčené kluky od 95, ani však to na Braník nestačilo. Braník přijel také posílen o pět hráčů ročníku 95 a bylo to znát. Asi v patnácté minutě rozhodčí vyloučil našeho stopera Filipa Šafránka za jasný faul zezadu na hráče, který by zřejmě šel sám na branku. Vytvořili jsme si i my spousty šancí, ale kýžený gól nikde. A tak Braník vyhrál půli 0:2.

Do druhé půle jsme nastoupili ve stejné sestavě, ale s větším úsilím skóre otočit nebo alespoň srovnat. Oslabeni o jednoho hráče jsme bojovali o každý balon a snažili se něco udělat s výsledkem. Bohužel soupeř hrál na brejky, které mu vycházeyi a v proměňování šancí byli o 100% lepší jak my. Braník vedl už 0:4. Ke konci druhé půle jsme soupeře mačkali a vymodlili jsme si alespoň jediný náš gól, který dal po krásné přihrávce Ivana Čerkašina Honza Linhart. Zápas tedy skončil 1:4. Když se do budoucna vyhneme chyb, které provádíme v obraně a v záloze, budeme jistě úspěšnější i v zakončování našich šancí.

FC Tempo Praha B - ABC Braník B 1:4 (0:2)
Branka Tempa: Linhart.
ČK: 15. Šafránek (Tempo).
Tempo: Valenta - Šafránek, Klíma, Novák, Malý, Pyndzyn, Čerkašin, Gronych (63. Grznár), Faktor (46. Kabát), Geissler, Linhart.