Ml. žáci A: FC Tempo Praha - SK Union Vršovice 1:0

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 10. 11. 2009

K dalšímu mistrovskému utkání po týdnu opět na domácím hřišti nás čekal v sobotu 7.11. v 8.00 hod. tým z Vršovic. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který se v posledních zápasech výrazně zlepšil. Jeho výhra nad Zličínem byla pro nás varováním. Přesto jsem věřil, že tento zápas vyhrajeme.

Od začátku utkání jsme diktovali tempo hry, ale byli jsme velice dobře obsazováni. Hráli jsme stále na polovině soupeře a byly vidět pěkné akce. Do tří šancí se postupně dostali J. Moudrý, Hrstka a do největší Kalina, který mířil do šibenice, jenže brankář hostů vše vyřešil. V poslední minutě prvního poločasu se po pěkném uvolnění dostal do šance J. Moudrý, ale v poslední chvíli mu ve vápně skluzem obránce zasáhl nohu i balon. Po tomto zákroku Honzík musel střídat.

Do druhého poločasu hráči šli s odhodláním vyhrát. Přidali jsme na důrazu, začali se lépe pohybovat a zpřesnili přihrávky. Šance byly opět pouze vidět na našich kopačkách. Ve 37. min. se po krásné přihrávce dostal do šance Holub. Udělal kličku brankáři a trefil pouze tyč. Ve 40. min. přišel opět zákrok téhož obránce, který na příkaz trenéra sundal Nguyena, který běžel sám na bránu. Hostující hráč dostal pouze žlutou kartu. K přímému kopu byl určen Hrstka, který nezklamal a vstřelil velice důležitou branku na 1:0!

Po této brance jsme stále stupňovali tlak a dostali se do dvou vyložených brankových příležitostí. Bohužel chyběl klid v koncovce. Soupeř zlobil pouze z rychlých protiútoků. Až na jednu výjimku, kdy se brankář nedohodl s obráncem, se vše vyřešilo s velkým přehledem.

Byl to velice těžký zápas a všichni hráči zaslouží pochvalu. I ti, co si moc nezahráli, protože stále povzbuzovali svoje kamarády. Také po zásluze se po zápase dostalo hráčům velkých ovací od rodičů při děkovačce.

Po celý zápas jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Na hráčích bylo dnes vidět, jak moc chtějí tento zápas vyhrát. Tímto přístupem si řekli o to, že se po nich bude chtít stále více. Mají na to. Přesto máme pořád co zlepšovat. Hlavně v proměňování šancí.

FC Tempo Praha - SK Union Vršovice 1:0 (0:0)
Branka: Hrstka.
Tempo: Opletal - Šváb - Veselý, Jelínek, Baroch - Hrstka, Nguyen, Štěpánek, Kalina (43. Šmíd, 57. Hyršl), J. Moudrý (29. Holub), Musílek (38. O.Moudrý). Připraven: Heinc.