Muži B: FC Tempo Praha B - FK Klánovice 0:1

Autor: Martin Fetr <fetrm(at)seznam.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 12. 11. 2009

V sobotu jsme se sešli k utkání s dalekými Klánovicemi. Přestože hosté byli zaneprázdněni volebním víkendem, v němž si vybírali mezi hřištěm na golf a veverkami v lese, stihli si udělat čas i na nás.

Přípravy na zápas proběhly v pořádku, všichni hráči se dostavili včas. Někteří byli tak poctiví a dali si sraz už den před zápasem v hospodě, kde probrali taktiku a později se šli rozcvičit na nedalekou disko-show. Ale k zápasu. První půle byla vyrovnaná jak na šance, tak i předváděnou hrou. Domácí těžili z rychlých přechodů, hosté zase z bojovnosti a výškové převahy (snad doména každého týmu, proti kterému hrajeme). Do dobrých šancí se dostali postupně Jiří Valášek a Radek Budák. Postupně je také nevyužili. Na obou stranách podrželi své týmy gólmani, první poločas tak skončil odpovídajícím stavem 0:0.

Druhý poločas nás soupeř začal přehrávat a nedovolil nám hrát naši typickou hru, tj. odkopávat balóny z hloubi vlastního pole, kde je dobíhají naši rychlonozí spoluhráči, kteří i sem tam občas dají gól. V největší šanci domácích se ocitl malý malý muž Dan Prokop. Naše jediná velká šance, hosté jich však měli nepoměrně víc. Naše obrana v čele s gólmanem odolávala a přečkala několik brejků, rohů, střel a tyček. Ale jen do 88. minuty. Náš kamarád (ano, ano, byl to ten z diskotéky), který si nepřál být jmenován, nešikovně tečoval střelu do vlastní sítě, gólman byl bez šance - prohráváme 0:1. Stejné skóre vydrželo do konce zápasu.

Hosté si výhru zasloužili zejména za druhý poločas. Nespornou výhodou pro ně bylo i naše domácí hřiště a kulatý balón, na oboje nejsme moc zvyklí. Nezbývá nám než vyhlížet zimní přestávku a řádně se připravit na jarní zápasy. Vzhledem k tomu, že Dukla je v divizi na posledním místě, budou to nejspíš boje záchranářské.

FC Tempo Praha B - FK Klánovice 0:1 (0:0)
Tempo: Flaks - Slavíček, Hlavička, Morávek (76. France), Šulc - Budák, Valášek, Dedek, Prokop - Brutovský (56. Hájek), Hlavík.