Ml. dorost: PSK Union - FC Tempo Praha 1:2

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 18. 11. 2009

K poslednímu utkání podzimu o mistrovské body jsme se vydali na PSK Union. Zápas se odehrál na umělé trávě. Do utkání jsme vstoupili aktivně, což v 9. minutě vyústilo ve vedoucí branku, kterou se štěstím vsítil Hájek po přihrávce Horna. To nás zřejmě uspokojilo a v 1.poločase jsme téměř nic nepředvedli. Většina hráčů to odchodila, hrálo se nepřesně, bez patřičného důrazu a komunikace. Soupeř naopak bojoval a předváděl sympatický výkon, vytěžil z toho v 18. minutě pokutový kop po zmatcích v zadních řadách včetně gólmana, soupeř tedy penaltu proměnil ve vyrovnávací branku, a tak končí půle 1:1.

Do druhé části hry vstupujeme o něco aktivněji, ale stále to nestačí na houževnatě bojujícího soupeře. V 50.minutě střídá na levé obraně Herdegena částečně zraněný Lehký. Jeho příchod je znatelný, začal rozdávat a centrovat dobré míče, ze kterých se nám přeci jenom podařilo soupeře více ohrožovat v jeho pokutovém území. Branku se nám podařilo vstřelit až v 65.minutě, kdy byl důrazný Novák po Hájkově přihrávce a dal tedy na 2:1, čímž částečně mužstvo uklidnil.

Přesto nás čekalo ještě horkých 15 minut do konce utkání a vše bylo stále otevřeno.Šance jsme sice měli,ale ne a ne to tam padnout. Dnes jsme předvedli nejhorší výkon podzimu a jsem rád, že nastala přestávka. Někteří hráči jsou zřejmě uspokojeni sami se sebou a s jistotou, že budou hrát, pokud se jejich přístup nezlepší, tak tomu tak určitě nebude! Ale na druhou stranu, krize může potkat každého. Mužstvu přesto děkuji za skvěle odehraný podzim s jednou remizou. Do jara vstoupíme s jednobodovým náskokem a bude nás čekat opět tuhý boj o ty nejvyšší příčky. Věřím, že kluci k zimní přípravě přistoupí zodpovědně, tak jako v uplynulých letech a jaro bude ještě lepší podzimu.