Ml. žáci A, ZT Admira: Admira Praha – FC Tempo Praha 4:0

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 04. 02. 2010

Tentokrát nás čekal domácí tým, který je v přeboru na druhém místě a v tomto turnaji neztratil ještě bod. Tím bylo dáno, že domácí budou favoritem. Čekal jsem, že když hrajeme proti silnějšímu týmu, tak naše hra je kvalitnější.

Naši hráči nastoupili až s příliš velkým respektem, přesto jsme jako první ohrozili branku domácích. Krásná střela Štěpánka z přímého kopu brankáře domácích nezaskočila. Fotbalisté Admiry byli rychlejší, přesto jsme se je snažili zdvojovat. V 8. minutě zahrávali domácí přímý kop a pěknou střelou otevřeli skore zápasu. Po této brance domácí převzali hru do své moci, ale nedokázali se proti dobře zorganizované obraně prosadit. Střely z dálky pochytal někdy až nadvakrát náš brankář. V 17. min. jsme měli největší příležitost, kdy J. Moudrý šel sám na brankáře, ale neproměnil. Jak už bývá zvykem, přísloví nedáš – dostaneš, opět zafungovalo. Domácí zahrávali roh a my jsme si dali vlastní branku. A tímto dali výsledku poločasovou podobu 2:0.

Domácí ve druhém poločase stupňovali tlak a byli více důraznější v osobních soubojích, které hraničily s fauly. Z toho pramenily chyby v obraně. Hráči musí míč dávat rychleji od nohy a nečekat, až soupeř k němu přiběhne a důrazem mu míč odebere a k tomu přidáme ještě špatné odkopy, které domácí potrestali ve 32. a 48. min. Od 45. min. jsme už začali hrát na dva útočníky, abychom trochu více zaměstnali obranu domácích. Bohužel, když jsme se dostali na dostřel, tak nám střela nesedla nebo jsme opět nejvýhodnější pozici na střelu prováhali a pak už nás soupeřova obrana ke střele nepustila.

Z naší strany to nebyl až tak špatný zápas. Musíme uznat kvalitu soupeře a rozdíl jedné třídy. Domácí byli rychlejší a důraznější v osobních soubojích. K tomu jim darujeme tři body sami. Na hráčích je vidět, že musí ještě více přidat na trénincích. Dnes bych pochválil Švába za první a Kofroně za druhý poločas. Dobré utkání odehráli také Heinc a Musílek.

FK Admira Praha – FC Tempo Praha 4:0 (2:0)
Tempo: Opletal – Šváb – Veselý, Heinc, Baroch – Macho, Hrstka, Šmíd, Štěpánek, Haluska – Pavlíček. Střídali: J.Moudrý, Kofroň, O.Moudrý, Musílek.