St. dorost, ZT ČAFC: Junior Praha - FC Tempo Praha 4:6

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 07. 02. 2010

Dalším naším soupeřem byl divizní celek mladšího dorostu Junioru. Měli jsme dobrý nástup do zápasu. Po ukázkové spolupráci Klusáka s Hnatem vsítil Patrick vedoucí branku. Z vedení jsme se neradovali dlouho. Po několika chybách v obranné činnosti rozhodčí odpískal penaltu za faul Ondry Šulce. Junior vyrovnal nejen skore, ale i hru. My jsme sice byli aktivní ve hře dopředu, ale obranná činnost skřípala. Další branku jsme si dali sami. V této části zápasu jsme si počínali špatně. Chyběl důraz v soubojích, pohyb bez míče žádný, vázla kombinace.

Další pohroma nedala na sebe čekat. Selichar zůstal zbytečně vzadu a ofsjadová past tak sklapla naprázdno. Dva útočníci Junioru se řítili na naši branku a situaci vyřešili. Junior vede 3:1. My se trápíme. Po chvilce nám svitla naděje. Soupeřův obránce vyhodil míč směřující do prázdné branky. Nasledovala červená karta a penalta. Erik ji s přehledem proměnil. Branka nás povzbudila. Naše hra se zlepšila a my si vytvářeli další příležitosti. Dobře rozvinutou akci zastavil obránce Junioru za cenu faulu. Dan France se ujal trestného kopu. Místo střely zvolil rozehrávku, která nevyšla a z následujícího protiútoku Junior zvýšil na 4:2. Pak zazněla píšťalka rozhodčího, který ukončil první poločas. Klasická branka do šatny.

Bouře tentokrát neprobíhala v šatně, ale přímo na lavičce. Probrali jsme si chyby s tím, že máme celý poločas na zvrácení utkání v náš prospěch. Druhý poločas začal špatně pro Michala Nehasila, který dostal za nesportovní chování červenou kartu. Počet hráčů se tak vyrovnal a nám to pomohlo. Začala se nám dařit kombinace, úniky po stranách a tím vytváření střeleckých možností. Úniky se zvlášť dařily Davidu Balunovi, který šel několikrát sám na brankaře, ale překonat se mu ho nepodařilo ani jednou. Jím vyvolané zmatky v obraně tak zužitkovali spoluhráči. Ve zmatku před soupeřovou obranou se nejlépe orientoval Kučera a prohráváme už jen 3:4. Pak se nepodařilo vyrovnat Erikovi, ani Klípovi. Davidův další průnik neskončil brankou, ale odražený míč umístil s rozvahou do branky Erik. Vyrovnáno.

Naše touha po vítězství byla stále větší a mladším hráčům Junioru začaly docházet síly. Toho jsme využili po chvíli, kdy zdánlivě ztracený míč doběhl Dan, odcentroval na Erika, který přihrál úplně volnému Carlosovi, a ten na rozdíl od prvního poločasu, kdy stejnou možnost zazdil, skoruje a my vedeme 5:4. Do konce zápasu moc času nezbývá a Junior se snaží vyrovnat, a tím otvírá svoji obranu. My mu zasazujeme Erikem rozhodující úder. Vyhráváme 6:4 a radost kluků je veliká. Rozhodčí po dvou minutách zápas končí.

Junior Praha - FC Tempo Praha 4:6 (4:2)
Branky Tempa: Klusák 3, Hnat, Kučera, Sehnoutka.
Tempo: Flaks - Nehasil, Selichar, Šulc, Kučera, Klípa, France, Sehnoutka, Balun, Hnat, Klusák, Šimek, Linhart.