Ml. přípravka C: V domácí hale další prvenství

Autor: Lukáš Michl <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 19. 02. 2010

V turnaji se měla předvést druhá polovina mužstva než ta, co z Ústí přivezla stříbro. Nemoce nám tento úmysl trochu překazily, a tak byli povoláni ještě Matyášové Vágner a Havlíček a Daniel Michl.

V úvodním utkání proti nám dobře známému soupeři ze Záběhlic (ČAFC) dostal v brance příležitost Tomáš Klíma a stálý brankář Matyáš Vágner odehrál v utkání levého obránce. Soupeře jsme svírali před jeho brankou a ne a ne proměnit nějakou příležitost. Když utkání spělo k remízovému konci, tak se ze skrumáže prosadil svým prvním gólem v kariéře Tomáš Ulihrach. V posledních vteřinách se soupeř ještě dostal na dostřel naší branky, ale tam stál vždy připravený Tomáš Klíma.

Do druhého utkání proti velice dobře hrajícímu Meteoru jsme vstoupili opatrně (v bráně M. Vágner), ale soupeře jsme důraznou obranou nepouštěli do šancí. V 6. minutě vypíchl míč soupeři Daniel Michl a svůj sólový nájezd bezpečně proměnil na 1:0. V 11.minutě pak po závaru před brankou soupeře se nejlépe zorientoval Matyáš Havlíček a zvýšil na konečných 2:0.

Ve třetím utkání jsme mužstvo Kolovrat zatlačili před jejich branku, ale zbrklost v koncovce nám nedovolila se ujmout vedení. Až v 10. minutě utkání naši útočníci zachovali klid a po krásné přihrávce od Daniela Michla zakončoval s přehledem mazáka Matyáš Havlíček. V tomto utkání musím pochválit "druhou čtyřku" ve složení Pavel Krýda, Tomáš Ulihrach, Míša Michlík a Ota Pavlas, která soupeře přehrávala a jenom větší klid v koncovce klukům zabránil, aby si zejména Ota vstřelil svoji první branku.

Ve čtvrtém utkání nás čekal útočně laděný tým Loko Vltavín. V brance opět chytal Tomáš Klíma a díky skvěle hrající obraně neměl téměř žádnou práci. Soupeře načal již ve 3.minutě Daniel Michl ,který sebral soupeři balón a tvrdou střelou nedal brankáři šanci 1:0. Další minuty byly o dobývání soupeřovy svatyně, ale přes chumel bránících hráčů se nám nedařilo prosadit. Až přišla 10. minuta, kdy přihrávku Daniela Michla před gólmana soupeře využil Ládík Ruňanin - 2:0 a hned po rozjezdu obral o míč soupeře Dan a upravil na konečných 3:0.

V závěrečném utkání proti mužstvu z Králova Dvora jsme pořádně zamíchali sestavou, kdy útočníci hráli v obraně a naopak. Na soupeře jsme vlítli a zásluhou Dana a Míši Michlíka jsme už ve 3.minutě vedli 2:0. Zaskočenému soupeři chvíli trvalo, než se vzpamatoval, ale pak se hra vyrovnala. Soupeři se povedlo snížit po rohovém kopu, kdy jsme si vstřelili vlastní branku. Těsně před koncem soupeř vyrovnal na konečných 2:2 po malinké chybě Matyáše Vágnera, jenž neudržel slabě vystřelený míč. Ale to nic již nezměnilo na našem vítězství v turnaji.

Sestava: Klíma, Vágner, Michl, Havlíček, Krýda, Ruňanin, Pavlas, Filip, Michlík, Ulihrach.
Branky: Michl 4, Havlíček 2, Ulihrach, Ruňanin, Michlík.