St. dorost, ZT ČAFC: FC Tempo Praha - Union Vršovice 3:0

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 23. 02. 2010

Marodka staršího dorostu je velká: Linhart po operaci, Varecha a Lacina ruka v sádře, Houška pro zranění dlouhodobě mimo hru. K tomu Balun na Moravě. S troskami kádru jsme nastoupili proti Vršovicím. Ty naopak disponovaly sedmnáctičlenným kádrem. Aby toho nebylo málo, krátce po zahájení zůstává ležet Kačí. Je odnesen ze hřiště a po zápase přichází z nemocnice diagnoza -utržený meniskus. Tak to je netradiční zahájení zprávy ze zápasu.

Přes tyto rány zbývající hráči bojovali o další body. Nutno poznamenat, že v prvním poločase velmi dobře. Díky kvalitnímu soupeři se hrál dobrý fotbal. Útočné akce se střídaly na obou stranách. Po akci po levé straně se do šance dostal Erik, ale jeho nedůraznou střelu brankář vyrazil, k míči se dostal Patrick a ten byl úspěšný. Vedeme 1:0.

Naše obrana, pod taktovkou netradičního dobře hrajícího Ondry Šulce, úspěšně čelí útočným snahám Vršovic. Dobrými zákroky drží mužstvo Petr. Hra se stále přelévá z jedné strany na druhou. Vršovičtí zvolili na Dana osobní obranu. Ta na něj platí. Pak však dostává Dan mnoho prostoru a využívá ho ke zdařilé střele. Zvyšujeme na 2:0 a máme převahu, i když soupeř dobře kombinuje, ale v koncovce selhává. Pak přichází akce po ose Klípa, Carlos a na konci je Patrick, který zvyšuje na 3:0. Nikdo netuší, že je to poslední branka v tomto zápase. Zazní poločasový hvizd výborně pískajícího rozhodčího.

Druhý poločas zahajují Vršovice mohutným náporem, kterému horko těžko odoláváme. Naštěstí soupeř je zbrklý v koncovce a Petr má navíc svůj den. Nám se hra již tolik nedaří. Začíná se projevovat tréninkové manko u mnoha hráčů, kteří se objevují jen na zápasech. Naši hru drží Petr, Ondra, Hájek hrající na nezvyklém místě předstopera a mající v nohách zápas mladšího dorostu, ve středu bojující Carlos a na hrotu Patrick, který tentokrát svým výkonem zastínil Erika.

Přes převahu Vršovic i máme šance, nejsme však tak úspěšní jako v prvním poločase. Nám se podařilo udržet náskok až do konce a do tabulky získat další body.

FC Tempo Praha - SK Union Vršovice 3:0 (3:0)
Branky: Hnat 2, France.
Tempo: Flaks - Kučera, Procházka, Šulc, France, Šimek, Sehnoutka, Klípa, Hájek M., Hnat, Klusák, Matoušek, Selichar, Benda.