Ml. dorost, ZT Loko: FC Tempo Praha - Střížkov 7:4

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 23. 02. 2010

Mužstvo mladšího dorostu, které postoupilo mezi tři nejlepší celky zimní ligy Loko Vltavín, se ve svém prvním utkání finalové skupiny utkalo s přeborovým mužstvem Střížkova, které skončilo v základní skupině na 3. místě a ve svém prvním finalovém utkání se zde utkalo s Admirou, které podlehlo těsně 2:3. Bylo tedy jasné, že soupeř musí hrát naplno, aby dnes bodoval a zachoval si naději na dobré umístění. Naše mužstvo samozřejmě vědělo, že jakákoliv výhra nás posouvá do boje s Admirou o celkové vítězství.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v první minutě dává Horn po spolupráci Nováka s Hájkem vedoucí branku. To ještě nikdo netušil, že to je to poslední, co v prvním poločase od našeho týmu uvidíme. V 11.minutě si nerozuměl Škopek s Lehkým a po jejich chybě srovnává soupeř na 1:1. Hned o minutu později po špatné komunikaci golmana Švejdy si dává Lehký vlastní gól (asi ho tento soupeř přitahuje, protože už je to proti tomuto mužstvo za posledních asi pět zápasů jeho třetí vlastní branka, i když tentokrát ne zcela jeho vinou), takže rázem prohráváme 1:2.

Ve 37.minutě po zaváhání obrany a špatném vyhodnocení situace golmanem dostáváme třetí branku z neuvěřitelného úhlu, ale při správném postavení golmana chytatelnou. Takže poločas prohráváme 1:3. Naší chybou bylo, že jsme vše stále rvali přehuštěným středem, navíc přes velmi dobře organizovanou obranu soupeře a hra po křídlech vůbec nefungovala. Většině se nechtělo běhat, natož mluvit a když přidáme nepřesné přihrávky a fakt, že jsme byli většinou u míče druzí, na soupeřovu branku jsme vystřelili sporadicky, tak se nebylo čemu divit. Celou situaci jsme si o poločase vyříkali s tím, že se ještě pokusíme o zázrak.

Začali jsme opět tlakem a hned v úvodu druhé části hry jsme několikrát ohrozili soupeřovu branku, ale byl to soupeř, kterému se krásně rozestoupila naše obrana a ten jen perfektně zamířil k tyči a bylo to beznadějných 1:4. Od této chvíle jsme paradoxně začali hrát naši hru, přemýšlet u toho a konečně se taky hýbat. Co následovalo, kdo neviděl neuvěří! Nejprve v 51. minutě snižuje Hájek po spolupráci s Hornem na 2:4. V tomto momentě střídáme golmana a Nováka, některé posty přeskupuji a jdeme do boje o zázrak. O pět minut později dává Škopek Hájkovi a ten se opět nemýlí 3:4. Přichází 63. minuta a David Horn po přihrávce Hájka srovnává na 4:4. Neuvěřitelné.

Soupeř je na kolenou a neví, co se s ním děje. Hned v 64. minutě zvyšuje Škopek na 5:4 po spolupráci se střížkovským hráčem, ale gól je mu připsán a vedení strháváme na svoji stranu 5:4. O tři minuty později po výborném výkopu brankáře Čutky, který směřoval přímo na Horna, ten se nemýlí a je to 6:4. Popravu soupeře završil v 78. minutě Hájek po přihrávce Stejskala. Fantasticky vítězíme 7:4. Skutečně neuvěřitelný obrat. Za druhý poločas musím kluky pochválit, nesmírná vůle po vítězství skutečně téměř za beznadějného stavu, to skutečně dokáže jen dobrá parta. Samozřejmě jsem nezapomněl na tu hrůzu v prvním poločase. Za druhý poločas pochvala všem a celkově zejména Kristkovi, který nás několikrát na postu stopera podržel. V sobotu 27.2. se utkáme s mužstvem Admiry r.93, se kterým jsme jako jediným v základní skupině prohráli 1:3. Tentokrát při kvalitním a koncentrovaném výkonu celých 80 minut můžeme uspět, navíc by nám stačila jakákoliv remíza, ale na to samozřejmě nebudeme hrát!

FC Tempo Praha - Střížkov 7:4 (1:3)
Branky: 1., 63. a 67. Horn, 51., 57. a 78. Hájek, 64. Škopek.
Tempo: Švejda (57. Čutka) - Škopek, Lehký, Kristek, Herdegen (57. Bláha), Novák, Kalina, Dvořák, Horn, Hájek. Připraven: Fuchs.