Ml. přípravka B: Na závěr přípravy zlaté medaile

Autor: Jana Matysová <jana.matysova(at)internetzababku.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 26. 03. 2010

Poslední turnaj zimní sezóny 2009/2010 se konal v domácí hale DDM. Původně chtěli trenéři nominovat jen ty hráče, kteří si během roku moc nezahrají, ale protože se většina z nich na tento víkend omluvila, dopadla nominace jinak. Původně jsme měli mít opět dva týmy, ale nakonec Tempo B tvořili naši o rok mladší spoluhráči.

Tempo A - Vršovice – hned první zápas nás opět ujistil o tom, že hra venku a v hale je úplně jiná. Naši kluci soupeře v první části zápasu přehrávali, měli spoustu bohužel neproměněných šanci, hlavně David Martínek. Bohužel pak přišla nešťastná soupeřova střela z poloviny hřiště, která padla těsně pod víko, a kterou neměl brankař šanci vybrat, a soupeř se dostal do vedení. Naši se sice snažili, ale smůlu se jim nepodařilo prolomit. Ani nařízený přímý kop Martina Škody se nepodařilo proměnit. V poslední minutě se soupeř opět dostal na naše území a chybou obrany jsme inkasovali druhý gól. Výsledné skóre 0:2

Tempo A - Tempo B – opět jsme viděli pěkný útočný zápas. Naši kluci tlačili o rok mladšího soupeře. A poučeni z předešlého zápasu nepustili rychlého útočníka na své území. Do vedení nás dostala přihrávka Davida Borovičky Davidu Martínkovi. V zápase jsme viděli spoustu šancí, proměnit se podařil až rohový kop opět Davida Borovičky, který do soupeřovy branky umístil Viky Jeníček. Konečný stav 2:0.

Tempo A - Byšice – evidentně herně slabšího soupeře jsme na své území pustili během celého zápasu jen dvakrát. Po celý zbytek hry se souboje klání uskutečnilo na půlce soupeře. První gól dal už ve třetí minutě David Martínek, další na sebe nenechal dlouho čekat, kdy se k soupeřově brance dostal obránce Martin Matys. Pak se chvíli hrálo bez branek, ale určitě ne bez šancí. Třetí branku vstřelil po přihrávce Vikyho Jeníčka Pavel Šenk ve dvanácté minutě a hned v patnácté zvýšil naše vedení ještě David Martínek po přihrávce Matyáše Burgra. Autorem poslední branka tohoto utkání pak byl opět v poslední minutě David Martínek po nešťastné přihrávce soupeřova brankáře. Konečný výsledek 5:0.

Tempo A - Jižní Město – poslední zápas turnaje jsme sehráli s tabulkově nejsilnějším soupeřem. A bylo se na co dívat. Soupeř si chtěl zajistit zlaté medaile, a tak útočil ze všech sil. Ale ani naši kluci si nechtěli nechat ujít medailovou šanci, a tak jsme mohli vidět od první do poslední vteřiny bojovný a vyrovnaný zápas. Naši kluci bojovali jako lvi. První se ke střelecké šanci dostal soupeř a tu také proměnil. Naši kluci se však nenechali vyvést z rovnováhy, a když dostal šanci Martin Škoda z přímého kopu vyrovnat, nezaváhal. Naši kluci však neusnuli na vavřínech. Když si pak soupeřův brankař dal z rohového kopu Vikyho Jeníčka vlastní gól, začali kluci bojovat ještě více. Třetí branku pak vstřelil Martin Škoda po odražení od soupeře. Soupeř, který v tomto turnaji ještě neutrpěl porážku, byl naším výkonem rozladěn. Podařilo se mu ještě v poslední minutě snížit, ale naše vítězství už bylo jasné. Výsledek 3:2.

Branky: David Martínek 4, Martin Škoda a Viky Jeníček 2, Martin Matys, Pavel Šenk.

Tempo: Borovička David, Burger Matyáš, Jeníček Viktor, Martínek David, Matys Martin, Šenk Pavel, Škoda Martin.