Ml. dorost: Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 1:5

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 20. 04. 2010

K dalšímu zápasu jsme se vydali do Dolních Počernic, kde nás jako vždy přivítalo přátelské prostředí. Utkání se hrálo za krásného počasí a na vzorně upraveném pažitu. Naším cílem bylo jednoznačně získat povinné tři body, k čemuž nám dodávala optimismus naše velmi plusová vzájemná bilance. Utkání začalo minutou ticha za oběti polské letecké katastrofy. Poté jsme se vrhli plně do hry.

Začali jsme v poměrně svižném tempu a lavina útoků směrem k soupeřově rance nebrala konce, ale bohužel až do 32. minuty bez brankového efektu. Nutno podotknout, že soupeř hrál do této doby velmi obětavě, napadal naše hráče již v zárodku a před brankou vytvořil dokonalý beton. Přesto se podařilo důraznému Hornovi dopravit do soupeřovy branky balon, který domácímu golmanovi vypadnul z ruky po tvrdé střele Hájka. O čtyři minuty později zvyšuje po pěkné akci Hájek po nezištné přihrávce Stejskala. Ve 39. minutě nesmyslně fauluje Čech ve vápně soupeřova hráče a rozhodčí nekompromisně nařizuje pokutový kop, který s přehledem soupeř dává a snižuje na 2:1. V prvním poločase nám chybělo více kombinační hry a zejména důrazu před golmanem, který naše střely těžko vyrážel před sebe, ale naše mužstvo z toho až na Horna nedokázalo nic vytěžit.

V šatně jsme si řekli, co je třeba vylepšit, aby naše hra přinesla brankový efekt. Jak jsme v prvním dějství nedokázali z pěti kopaných rohů nic vytěžit, tak se nám to podařilo hned ve 42. minutě, kdy na Stejskalem zahrávaný rohový kop skvěle naběhnul Kristek a golem hlavou zvyšuje na 3:1. Od této chvíle mužstvo Počernic zcela rezignovalo a v podstatě se stáhlo na svoji polovinu hřiště a přestalo běhat, pouze se soustředilo na bránění a naši část hřiště navštěvovalo skutečně sporadicky.

Naopak naši kluci začali hrát kombinačně a mnohdy spíš pro oko diváků. Ostřelování soupeřovy branky nebralo konce, většinu pochytal domácí brankář nebo to šlo mimo. Až v 68. minutě poslal skvěle Bláha přihrávku Hornovi a ten se nemýlí a je to 4:1. Na konečných 5:1 zvyšuje Stejskal, který doráží tvrdou střelu Hájka, kterou domácí golman pouze vyrazil.

Po dlouhé době jsem dnes viděl hrát kluky s tak velkou chutí a hladem po fotbalu. Zřejmě tomu přispělo i hřiště domácího týmu. Nepříjemnou událostí bylo zranění domácího golmana, kdy v 81. minutě, tedy na závěr utkání, kryl tvrdou střelu našeho hráče a při zákroku nešťastně upadnul a vážně si poranil koleno, takže musel být odvezen záchrannou službou do nemocnice. Proto bych mu chtěl touto cestou i za nás popřát brzké uzdravení a ještě mnoho fotbalové radosti. Za dnešní výkon si ji určitě zaslouží!

Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 1:5 (1:2)
Branky Tempa: 32. a 68. Horn, 36. Hájek, 42. Kristek, 75. Stejskal.
Tempo: Žurav - Lehký, Čech (60. Herdegen), Kristek, Bláha, Stejskal, Škopek(71. Novák R.), Vojtěch (61. Rudolf), Dvořák (61. Fuchs), Horn, Hájek. Připraven: Yusyp.