Ml. žáci B: Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 0:1

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 27. 04. 2010

K dalšímu mistrovskému utkání jsme odjížděli na hřiště do Dolních Počernic. Přivítal nás pěkný areál a nádherné počasí, prostě ideální odpoledne pro fotbal. Zápas začal poměrně svižným tempem z obou stran. První však zahrozili domácí, když téměř z půlky hřiště poslal stoper ránu, která směřovala pod břevno našeho brankáře. Ten si však dal pozor a střelu chytil. Od této chvíle se hrál fotbal, který připomínal spíše bojiště, i když pár akcí na jedné nebo druhé straně bylo k vidění. Velkou šanci měl David Chleborád, který se pěkně uvolnil na malém vápně, ale střela šla těsně nad břevno. Domácí fotbalisté měli také pár šancí, ale nedokázali je využít. Největší problémy našim útočníkům dělal stoper domácích, který byl jasně nejlepším hráčem na hřišti. Byl tvrdý, rychlý a hrál s velkým přehledem. Dokonce i střílel na bránu z velkých vzdáleností. Nicméně největší šanci ke gólu měl těsně před půlí Vojta Vejšický, který si pěkně zpracoval míč uprostřed na malém vápně, brankáře se mohl zeptat kam to chce, ale tak dlouho si přehazoval míč na svoji silnější nohu, že nakonec trefil domácího golmana. Půle tedy skončila 0:0.

Ve druhém poločase se obraz hry vůbec nezměnil, stále jsme ztroskotávali na výborném domácím stoperovi. My i soupeř jsme měli pár šancí po trestných kopech, hlavně ten poslední ze strany domácích nadělal našemu brankáři hodně starostí. V posledních 10 minutách jsme začali mít mírnou převahu a hrálo se především na soupeřově polovině. V 58. minutě měl velkou šanci Vojta Hlaváč, kterému chyběl malinko větší důraz před brankou, ale brankář chytil míč těsně před brankovou čarou. Už se zdálo, že se mužstva rozejdou remizou, když v nastaveném čase, opět po závaru před brankou, se konečně prosadil Vojta Vejšický, který kolenem poslal míč do sítě. Zápas pro nás skončil štastnou výhrou 0:1. Tento zápas ukázal, že kluci mají bojovného ducha a když se přidá i troška fotbalového štěstí, lze zápas vyhrát i v posledních vteřinách.

Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 0:1 (0:0)
Branka: 60. Vejšický (Nguyen).
Tempo: Píro - Petřek, Klajbl, Jelínek, Brych (41. Klíma), Hlaváč, Vejšický, Nguyen, Chleborád, Kuriš, Löfler (46. Liska).