St. přípravka B: SK Střešovice B - FC Tempo Praha B 4:3

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 28. 04. 2010

V dalším jarním kole jsme se vydali do Řeporyj, kde hraje své domácí zápasy tým Střešovice B. Už páteční 17. hodina byla velmi zajímavá, jelikož cestovat na zápas skrz trmácející se chalupáře a chataře, není zrovna nejideálnějsí. Ale cestu jsme zvládli a byli všichni včas na zápas správně připraveni.

Poslední nemilá událost byla nepřítomnost delegovaného rozhodčího. Ačkoli jsme měli tu možnost utkání řídit, bohužel nebyl nikdo, kdo by utkání odřídil, a tak jsme osobu rozhodčího nechali na domácím celku. Dělám to velmi nerad, ale "rozhodčí" (mimochodem jeden tatínek přítomného hráče Střešovic) svou situaci absolutně nezvládl. Když pominu, že celé utkání říkal, jak mají domácí hráči hrát, tak při utkání stihl vyřídit, určitě velmi neodkladný, telefonní hovor!

Nyní již k utkání... To se pro nás začalo vyvíjet velmi slibně. Již v první minutě vybídl přihrávkou středem Martin Obuškevič Danny Višvadera a ten nás poslal do vedení - 0:1. Domácí hráče jsme malinko zaskočili. Ve 3. minutě přišla první hrozba pro náš tým. Dlouhý míč za naší obranu byl snadnou kořistí brankáře Holuba, ale ten ačkoli vybíhal proti míči, tak se z nepochopitelných důvodů zastavil a ponechal míč doběhnout domácího hráče, který Dominika v brance prostřelil - 1:1. Jen o minutu na to jsme inkasovali podruhé a během necelých dvou minut jsme prohrávali - 2:1.

Škoda našeho polevení a opět ztráty koncentrace. Po většinu utkání jsme se snažili hrát svou hru, ale velké potíže nám také dělal vyprahlý trávník a odlehčený míč, se kterým jsme hráli. V 8. minutě jsme se ovšem dočkali vyrovnání. Višvader zahrál rohový kop a na ten si naběhl Petr Neckař a dělovkou vyrovnal - 2:2.

Když už jsme se opět dostávali do zápasu, tak proti nám velmi nepřesný rozhodčí nařídil pokutový kop, za ochotně upadnuvšího hráče Střešovic. Zákrok bez kontaktu sice nebyl, ale takových se při zápase odehrálo více a v poli se i takové zákroky pouštěly. Každopádně jsme čelili pokutovému kopu, který domácí proměnili a opět vedli, nyní 3:2. Za tohoto stavu i skončil první poločas.

Ve druhém poločase jsme chtěli se zápase něco udělat, ale klukům se nedařilo dostat přes vytrvale bránící mužstvo Střešovic. Přibližně ve 40. minutě zápasu jsme inkasovali čtvrtou branku a už to nevypadalo moc dobře - 4:2. Po inkasované brance dal o sobě vědět Martin Obuškevič, jenž trefil břevno a ve 20. minutě vykřesal jiskřičku naděje Višvader, když po rohovém kopu snížil na 4:3.

Vážnější akci jsme si již do konce utkání nevypracovali, a tak všechny body zůstaly v Řeporyjích. Kluci se snažili, ale stále děláme moc chyb v bránění, což nás stojí poměrně dost branek v naší síti.

SK Střešovice B - FC Tempo Praha B 4:3 (3:2)
Branky Tempa: 1. a 45. Višvader, 8. Neckař.
Tempo: Holub - Nejedlík, Tököly, Soukup, Obuškevič, Neckař, Višvader, Obermajer, Hrstka, Jirků, Hozák, Žůrek, Aschermann.