Ml. dorost: AFK Union Žižkov - FC Tempo Praha 2:3

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 02. 05. 2010

Za dalším zápasem jsme se vydali až na daleký Union Žižkov. Soupeř hraje domácí zápasy mladšího dorostu v sobotu v 8.30, což je vražedné. Protože večer byly Čarodějnice, byl jsem rád, že celé mužstvo k tomuto přistoupilo zodpovědně a ráno byli všichni nominovaní na hřišti včas a v pořádku. Již podzimní utkání doma bylo s tímto soupeřem vyčerpávající a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého.

Soupeř nastoupil převážně s hráči ročníku 93 doplněné o 94. Hned na začátku utkání jsme si vytvořili jasnou gólovou šanci, ale byla pouze několikrát orazítkována soupeřova tyč. Záhy se potvrdilo nedáš - dostaneš. Soupeři se podařilo ve 12. minutě dát vedoucí branku po chybě defenzivy. Naštěstí ve 20. minutě se podařilo dát Lehkému kuriozní gol, kdy vystřelil těsně za půlkou směrem k soupeřově brance, míč skočil před brankářem na zem a odrazil se do branky. Vyrovnáno. Ve 27. minutě dalším víceméně šťastným gólem zvyšuje Hájek na 2:1. Tak končí první poločas.

Do další části hry jsme šli s tím, že se pokusíme dát ještě nějakou branku a tím vnést do našich řad klid a jistotu. To se nakonec podařilo Hájkovi, kdy střelou z přímého kopu zvyšuje na 3:1. O čtyři minuty později zahrává soupeř rohový kop a od pohromy nás zachraňuje tyč. Snažíme se směrem k soupeřově brance být aktivní, bohužel bez patřičného efektu. V 65.minutě dostává soupeřův golman druhou žlutou kartu, která znamená červenou a soupeř hraje v deseti. Bohužel na hřišti to nebylo příliš poznat a naopak jsme soupeře opět po nedůrazu vrátili do hry a v 72. minutě jsme mu umožnili snížit na rozdíl jediné branky.Soupeř se snažil vyrovnat, ale jednobrankové vedení jsme nakonec uhájili.

Dnešní zápas ukázal, že utkání hraná v tuto brzkou hodinu nejsou pro nás, ale to víme již delší dobu. Dnes jsem nebyl příliš spokojen s hrou defenzivy. Utkání bylo určitě náročné a naše vítězství vydřené a vybojované. O soupeři by se dalo říci, když porovnám obě naše utkání, že opět prohrál nedisciplinovaností svých hráčů, protože jinak jeho herní projev byl celkem sympatický. Za týden nás čeká další těžké utkání proti Újezdu nad Lesy, který nás na podzim připravil v nervydrásajícím utkání o dva body.

AFK Union Žižkov - FC Tempo Praha 2:3 (1:2)
Branky Tempa: 27. a 54. Hájek, 20. Lehký.
Tempo: Švejda - Lehký, Klasna, Kristek, Bláha (41. Herdegen), Stejskal, Dvořák, R.Novák (65. M.Novák), Fuchs (41. Škopek), Horn (54.Rudolf), Hájek. Připraven: Žurav.