Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - English FC Berlín 3:7

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 18. 05. 2010

Ve čtvrtek 13.5. jsme odehráli přátelský zápas s English FC Berlín. Hrálo se v rámci přípravy na malé hřiště, protože soupeř v tomto věku na velkém hřišti ještě nehraje. Kluky jsme rozdělili do dvou sedmiček. Zápas pro nás začal velmi dobře, soupeře jsme přehrávali, ale gól ne a ne přijít. To se nám povedlo zásluhou Nguyena v 15. min. utkání střelou pod břevno. Vzápětí se trefil ještě Štěpán Kuriš a vedli jsme 2:0. To však byl z naší strany konec. Soupeř se rozehrál a začínal být ve všem lepší. Do poločasu stačil nejen vyrovnat, ale i vést o jeden gól.

Druhý poločas naši hru nezměnil, dělali jsme hrubé chyby jak v obraně tak v útoku a soupeř vše potrestal. Zvláště klučina s číslem 10 byl k neudržení. Byl o hlavu menší než všichni ostatní, ale fotbalově všechny převyšoval. Dělal si s naší obranou co chtěl, přesně přihrával a střílel. Kluci z Berlína nám nastříleli ještě čtyři góly a nám se podařilo pouze snížit Vojtou Vejšickým na konečných 3:7.

Závěrem lze říct, že to byl svižný fotbal na který se dalo dívat. I naši kluci měli nějaké šance, ale branka byla pro ně už asi malá. Byla to velmi dobrá příprava, i když počasí nám moc nepřálo.

FC Tempo Praha B - English FC Berlín 3:7 (2:3)
Branky Tempa: Nguyen, Kuriš, Vejšický.
Tempo: Píro, Petřek, Hlaváč, Klajbl, Klíma, Kuriš,Lofler, Slavíček, Vejšický, Bureš, Čáslavský, Nguyen, Liska, Malinkovič.