St. dorost: Střížkov B - FC Tempo Praha 1:6

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 19. 05. 2010

Na střížkovskou umělku jsme vzhlíželi s obavami. Sestava prořídlá nemocemi a odjezdy se školami dávala tušit, že utkání nebude jednoduché. Nakonec se nás sešlo dvanáct. Do základní sestavy se tak dostal Adam, který většinou zahřívá lavičku. Tento zápas odehrál, jak sám říká, jako ve snu a čekal, kdy se z něho probere. Po přihrávce Sehnoutky se Adam dostal blízko k brance a neomylně skóroval. Domácí tento gól evidentně zaskočil a kde nestíhali, tam přidávali na tvrdosti. Další branku měl na svých kopačkách Carlos, ale přehodil brankaře i branku. Tím zahájil svůj paličský den. Soupeř útočil, ale v obraně měl svůj den Seli a nejenže obranu dirigoval, ale i zachraňoval po chybách spoluhráčů. Ve 14. minutě dostal míč Dan a prošel obranou domácích jako okolo slalomových tyčí a vedeme 2:0.

Z náskoku se neradujeme dlouho a po centru do našeho vápna domácí snižují na 2:1. Pak přichází smutný okamžik zápasu. Po surovém zákroku domácích zůstává v bolestech ležet Kuba a pak odkulhává ze hřiště. Domácí hráč dostává za tento zákrok pouze žlutou. Kubu střídá náš jediný náhradník Rudolf. Naše aktivita vzrůstá. Ozývá se hlas "za Kubu" a Erik to vyslyšel. Po přihrávce Carlose přidává třetí branku. Máme nadále převahu a domácí si často pomáhají nečistými zákroky. Do šance se prodírá Smíšek, jde sám na branku, je faulován, avšak bez karetní odezvy. I on se však "pomstí ". Po Davidově přihrávce dává branku a uzavírá účet první půle na 4:1.

Druhý poločas zahajujeme stejně. David rozehraje roh a Erik přidává pátou branku. To domácí definitivně sráží do kolen. Zbytečně faulují, a tak nám nahrávají do karet. Do další šance se dostává Carlos a tutovku opět zahazuje. Po chvíli má další šanci a přehazuje branku. Bezmocně jen kroutí hlavou. To netuší, že bude mít ještě jednu tutovku, kterou nepromění. Jasně ovládáme hřiště a do hlavní role se opět dostává Adam. Několikrát úspěšně útočí po levé straně a pak po ukázkovém ťukesu s Erikem dává svou druhou branku a naši šestou. Zápas se pak dohrává již v pomalejším tempu, a my si tak odvážíme naprosto zasloužené tři body. Kluci podali na Střížkově kolektivní výkon a za něj a výhru jim náleží dík.

Střížkov B - FC Tempo Praha 1:6 (1:4)
Branky Tempa: 2. Tročil (Sehnoutka), 14. France (Sehnoutka), 24. Klusák (Sehnoutka), 38. Hájek (Balun), 51. Balun (Klusák), 61. Tročil (Klusák).
Tempo: Flaks - Šulc, Selichar, Lehký, Tročil - Klípa (19. Rudolf), Sehnoutka, France, Balun - Klusák, Hájek.