Předpřípravka si na Čafce vyzkoušela systém 4+1

Autor: Slavomíra Nováková <info(at)fctempo.cz>, Téma: Fotbalová školka, Vydáno dne: 24. 05. 2010

Dne 23.5. sehrála Tempácká předpřípravka A přátelský turnaj na ČAFCe. Hrálo se na dvou hřištích v počtu 4+1. Systém a doba hry byla předem domluvena, tak se mohlo nastoupit a rovnou hrát. Hrálo se 3x15 minut s malými přestávkami na vydechnutí kluků, trenérů i rodičů. Na závěr si kluci zastříleli i penalty. Na obouch hřištích se odehrávaly urputné boje a často i krásné kombinace. A gólů nepadlo rozhodně málo.

Na hřišti A k zápasu nastoupili tito chlapci: David Svoboda, Ondra Jón, Jakub Janda, Roman Dostál, Ondra Holička, Míša Větrovec a Dan Mlejnek. Zápas začal okolo poledního a v prvních třech minutách bohužel tak trochu v režii klubu ze Spořilova. Hrálo se hlavně před naší bránou. Díky brankářské zručnosti Ondry Holičky jsme však neinkasovali žádnou branku. Zhruba po třech minutách hry se ale naši kluci rozkoukali a převzali režii zápasu do vlastních rukou. Po pěkných přihrávkách začala kanonáda našich útočníků.

První branku vstřelil Dan Mlejnek, a otevřel tak skóre. Po našem malém zaváhání, kdy spořilovští vyrovnali na 1:1, jsme pokračovali dále. 2:1 Dan Mlejnek. Na 3:1 skóroval Dan Mlejnek. Pak už ale nasadil své zdrcující střelecké tempo Ondra Jón a přidal za Tempo další tři branky. V poslední dvacetiminutovce, kdy se i našemu soupeři podařili vstřelit dvě branky, si také Ondra Holička vyzkoušel, jaké to je dávat góly, když ho v brance výborně zastoupil Míša Větrovec a postrčil naše skóre na 7:2. Naší poslední branku na 8:2 přidal ještě Dan Mlejnek. Na konečných 9:3 už skóroval jen náš soupeř a to nejdříve do naší a následně do vlastní branky.

Závěrem se dá říci, že kluci hráli v pohodě a soupeře dovednostně přehrávali.

Branky: Dan Mlejnek 4, Ondra Jón 3, Ondra Holička.

Na hřišti B nastoupili tito chlapci: Michal Novák, Toník Neumann, Tomáš Keprt, Martin Sobotka, Pavel Skalník, Milan Mašek, Vojta Lenert, Jan Roztočil a k prvnímu zápasu i Dominik Žák.

Zápas začal stejně jako na hřišti A. Protože soupeř neměl dostatek hráčů, půjčili jsme mu z našeho týmu na každých 15 minut jednoho "borce". Musím podotknout, že i za tým soupeře hráli tak urputně, že nastříleli tři góly. Michal Novák vsítil jako první, v další patnáctiminutovce si zahrál Pavel Skalník a myslím, že byl na hřišti také velmi vidět i když se mu nepodařilo dát gól. Dotřetice se do dresu soupeře převlékl Martin Sobotka a vstřelil krásné dva góly. Nejtěžší to bylo pro rodiče zmíňených střelců. Nevěděli, jestli mít radost, že jejich potomek dal gól, nebo být smutní, že Tempo inkasovalo.

Zápas začali lépe Tempáčci, ale gól padl nejprve do naší sítě. Následovalo vyrovnání a dál se bojovalo opravdu o každý míč. Velké napětí nakonec skončilo naší výhrou. Nové úlohy se s vekým přehledem zmocnil i trenér Petr Dedek st. Odpískal celý zápas na hřišti B.

Konečný stav byl 5:4 pro Tempáčky. (na tempácké branky to vlastně bylo 8:1, i když hráli v jiném dresu, góly byly vydařené stejně).

Branky: Martin Sobotka 5, Míša Novák, Tonda Neumann Vojta Lenert.

Tak a nejlepší nakonec, všichni účastníci hráli s úsměvem a radostí ze hry.