St. přípravka B: FC Háje B - FC Tempo Praha B 2:0

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 26. 05. 2010

V sobotu odpoledne nás čekal další soupeř, Háje B. Tým Hájů je tvořený hráči ročníku 1999, takže nás čekal těžký zápas. My jsme s tím počítali a jelikož soutěž je pomalu u konce a v neposlední řadě, již o nic nejde, vzali jsme na Háje většinu hráčů a otestovali, co v nich je.

V utkání to byli domácí, kteří udávali převážně tempo hry. My jsme se snažili hrát zodpovědně a kluky jsme nažhavili tak, aby na hřišti nechali vše, co v nich je. Od začátku do konce utkání jsme střídali dvě celé sedmičky, což v sezoně běžně nečiníme. Kluci ukázali, že fotbal hrát umí.

Důrazné hráče domácího týmu jsme se snažili od první minuty napadat a znepříjemnit jim jakýkoli pohyb. Domácí hráči v první půli byli aktivní a snažili se ohrožovat naši branku. Několikrát při nás stálo i štěstí. Míče létaly kolem našich tyčí a naštěstí se vyhýbali brance. Krátce před poločasem se ale domácím podařilo dostat míč do branky. Na levé straně zaváhal Jirků, domácí útočník ho obešel, postupoval z levé strany sám na Mišoviče a přihrávkou nabídl míč zcela volnému hráči před prázdnou brankou – 1:0.

Pro nás to byla velká škoda, že jsme neudrželi bezbrankový stav do poločasové přestávky. Obě sedmičky se činily, co mohly. K průnikům do soupeřovy obrany se dostávali především Višvader a Žůrek, ale ani jeden ze jmenovaných nedokázal ohrozit branku. O poločase se kluci zchladili, jelikož odpoledne vysvitlo sluníčko a na umělé trávě bylo dost velké horko.

Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme o vyrovnání. Utkání se vyvíjelo podobně jako první poločas. Naše vyražení do brejků nebylo moc efektivní a když jsme se dostali do příležitosti ohrozit branku, tak jsme velmi otáleli se zakončením. Přibližně v polovině druhé půle, ve 37. minutě, jsme podruhé inkasovali. Soupeř využil naší nepozornosti a malého důrazu a prostřelil podruhé Mišoviče v brance – 2:0.

Do konce utkání jsme se už do žádné vážnější šance nedostali, a domácí tak zvítězili 2:0. Nás může těšit vyrovnaný výkon obou sedmiček, kdy klukům nelze upřít snahu a při troše štěstí mohli obrat domácí i o nějaký bod.

V příštím zápase zajíždíme do Braníka, kde nás nečeká nic lehkého. Braník vede naši tabulku a dá se čekat velmi těžký zápas.

FC Háje JM B – FC Tempo Praha B 2:0 (1:0)
Tempo: Mišovič – Tököly, Jirků, Neckař, Soukup, Hrstka, Ctibor, Rožníček, Obuškevič, Dobiáš, Višvader, Polívka, Mašek, Žůrek, Holub.