St. přípravka B: ABC Braník B - FC Tempo Praha B 5:2

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 03. 06. 2010

Kdo zavítal v neděli na hřiště v Braníku, byl svědkem velmi rozdílných poločasů, asi jako den a noc. Ale nepředbíhejme, pěkně popořadě.

Základní strategie byla zahrát si fotbal, důležitý je pohyb, důraz na míč a vytvořit tlak na hráče soupeře. Toto se podařilo naplnit od první minuty. Do zápasu jsme vlétli jako vichřice, hned v 2. minutě se po chytrém prostrčení míče od Honzy Polívky objevil Matěj Hrstka před brankářem, ale střelu mířil přímo na vybíhajícího brankáře. Ve 4. minutě získal míč Vojta Soukup, postupoval středem hřiště, poté uvolnil na pravé straně Tomáše Maška, který z boku trefil přesně k tyči přes vybíhajícího brankáře, vedli jsme 1:0. Soupeř byl pohybem zaskočen, ale přesto se dostával do zajímavých příležitostí. Bojovností a s trochou štěstí jsme přežili několik samostatných úniků, třikrát velmi dobře a takticky zasáhl Dominik Holub, kdy zmenšil střelecký úhel, a střely minuly naší branku.

Stále jsme drželi pohyb všech hráčů, podnikali rychlé protiútoky. Jeden z nich ve 21. minutě po pravé straně vedl Danny Višvader. Jeho střílený centr na branku vyrazil brankář jen před sebe, kde číhal úplně sám Honza Polívka a chladnokrevně k tyči zakončil, zvýšili jsme vedení na 2:0. Do konce poločasu jsme jednoznačně ovládli střed hřiště, Martin Obuškevič dvakrát zakončoval střelou z dálky, při druhé měl velmi blízko k úspěšné dorážce Kryštof Polák. První poločas skončil vedením 2:0 pro nás, kdy jsme nasazením a pohybem předčili soupeře.

O přestávce bylo důležité odpočinout, nabrat síly na druhý poločas. Plán byl pokračovat se stejnou strategií, pohyb a tlak na hráče, zakončovat každou příležitost. To byl plán, realita se ukázala úplně jinak. Soupeř změnil systém hry, přesunul dva nejlepší hráče do útoku, což se ukázalo nakonec klíčové. Hned od začátku jsme se dostali pod tlak, obrana přes všechno vypětí nestíhala bránit hráče, bohužel nebyl nikdo na hřišti, který by zavelel k udržení pohybu. Jednoduše jsme vyklidili pozice, přestali se pohybovat a nechali dost času střední řadě soupeře na kombinaci. Důsledek byl rychlý gól, kdy záložník, úplně sám na našem vápně, dostal zpětnou přihrávku a s přehledem snížil, 2:1.

Od tohoto okamžiku jsme nepochopitelně začali množit individuální chyby. Po třech minutách jsme velmi lacino inkasovali a soupeř následně totálně otočil, mezi 35. až 43. minutou, skóre z 2:1 pro nás na 2:4. V poslední minutě ještě pěknou individuální akcí završil soupeř totální obrat zápasu, kdy druhý poločas vyhrál 5:0, výsledek zápasu 2:5 je pro nás dost krutý.

Jak jsem psal na začátku, druhý poločas byl pro mě osobně jako špatný sen. Přes veškerou snahu a povzbuzování nebyl nikdo, kdo by zvedl prapor a věřil, že jsme schopni zápas dotáhnout do vítězného konce. Ani s odstupem času nevím, jestli nám došly síly či co se vlastně stalo.

Kluci zaslouží pochvalu za bojovný výkon v prvním poločase, toto byl výkon, který dává hodně optimismu do budoucnosti. Druhý poločas byl zcela opačný, z tohoto si musíme vzít ponaučení, zápas trvá 50 minut a není možné si myslet, že soupeř nám nechá něco zadarmo. Jediný, kdo udržel výkon po celý zápas byl Dominik Holub, který druhý poločas měl hodně práce a hodně šancí zlikvidoval.

ABC Braník B - FC Tempo Praha B 5:2 (0:2)
Branky Tempa: 4. Mašek, 21. Polívka
Sestava Tempa: Holub – Jirků, Hrstka, Mašek, Soukup, Obuškevič, Dobiáš, Polívka, Tököly, Polák, Neckař, Višvader