Muži B: FC Tempo Praha B - FC Háje JM B 3:0

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 09. 06. 2010

"Statistika nuda je, má však cenné údaje," zpívá se v oblíbené písničce dřívejšího tahouna Tempa Jardy Havla. A že statistika má opravdu cenné údaje, dokazují poslední tři zápasy Benfiky. V roli statistických veličin pak vystupují bratři Nechvílové. Zatímco starší (skutečně jeden z nejlepších hráčů historie Tempa) Václav byl poslední tři zápasy na lavičce jako trenér, tak mladší Jiří (pouze samozvaný nejlepší hráč historie Tempa) se buď nezúčastnil vůbec (plnil láhve áčku), nebo jen jako divák (plnil láhvemi od piva svůj žaludek). Výsledek se pak dostavil v podobě tří vítězství v řadě při skóre 8:1, takovou sérii béčko naposledy zaznamenalo před třemi roky ve druhé třídě pod taktovkou legendárního Milana Dejla.

Veřejným tajemstvím je, že Jirka se již fotbalu příliš věnovat nechce a hodlá se prosadit v jiných odvětvích. Například se rozhodl stát lobbistou, když se snaží přesvědčit vedení Tempa, aby ze starých šaten udělalo hodinový hotel. Dále se rozhodl věnovat umění a jako správný performer začal u sebe, když si nechal na své tělo namalovat nádherný ornament s tajemnou šifrou P4LM. Vzhledem k jeho lobbistické kariéře však panují pochybnosti, zda nejde o pouhou reklamu na nejmenovou značku cigaret L&M.

Ale zpátky k vítězné prádelní šňůře Benfiky. Po dvou důležitých výhrách proti Satalicím a Újezdu zavítaly na lhotecký pažit nedaleké Háje. Ty sice přijely posíleny a několik hráčů A-týmu, avšak nešlo ani tak o taktický záměr, jako o znouzecnost, protože hosté neměli dost hráčů. Kvalita hráčů z áčka Hájů byla znát, avšak vzhledem k tomu, že všichni již měli v nohách dopolední zápas přeboru, se zákonitě musela projevit únava. Teplé počasí v tomto ohledu nepřipouštělo žádné kompromisy. Tempo rovněž posílilo o hráče A-týmu, šlo o Kadlece, Žaluda, Hájka a Hlavíka. Z dorostu pak dorazili Balun, Varecha, Horn a Čemus.

Od začátku se hrál poměrně svižný fotbal, avšak gólová šance se v prvních dvaceti minutách neurodila ani na jedné straně. Teprve v půlce poločasu zahrozilo Tempo několikrát ze standardních situací, jejichž výsledkem bylo dokonce nastřelení břevna hostů, avšak gól stále nepřicházel. S postupujícím časem si domácí vytvářeli šance častěji a ve velké tutovce se ocitl Hlavík, avšak tísněn obráncem nezamířil přesně. Před koncem půle daroval Tempu ještě obrovskou šanci hostující golman, avšak přihrávku Davida Horna na osamoceného Dedka dokázaly Háje na poslední chvíli obrátit. Za zmínku ještě stojí dvě sympatické dalekonostné střely Kloudy a Morávka. Gólem sice neskončily, avšak po nich ani nedošlo k obligátním rychlým brejkům soupeře. Než totiž tyto bomby došly k brankáři Hájů, stihli se všichni hráči Tempa včas vrátit.

Druhý poločas začal v duchu konce toho prvního. Tempo se tlačilo do útoku a bylo znát, že hráčům hostů začíná docházet fyzička. Ve dvou velkých šancích se ocitl Dedek, avšak ani jednu nevyřešil gólově. Tempo se nakonec dočkalo v 65. minutě, kdy po centru Baluna zamířil přesně hlavou "bludný Ahasver" David Horn. Ten v zápětí vystřídal a na jeho post přišel Dominik Čemus, který se po pěti minutách strávených na hřišti rovněž brankově prosadil a vnesl do řad domácích klid. Háje sice ještě jednou zahrozily, kdy po pěkné rychlé akci se dostal míč až před prázdnou bránu, avšak hráč Hájů velkou šanci neskutečně zahodil. Od té chvíle nebylo již o vítězi pochyb, Tempo si vytvářelo další šance a jednu z nich několik minut před koncem proměnil po nezištné přihrávce Dedka Žalud. Tempo zaslouženě vyhrálo 3:0 a po dlouhé době se odpoutalo z předposlední příčky.

Rozhodně však není vyhráno, je možné, že se totiž bude opakovat zápas mezi Újezdem a Dubčí. Proto vyzývám vedoucího Jirku Kloudu, aby si pohlídal případný termín tohoto zápasu a udělal si opět výlet do Újezda.

FC Tempo Praha B - FC Háje JM B 3:0 (0:0)
Branky: 65. Horn (Balun, Valášek), 77. Čemus (Dedek), 82. Žalud (Dedek, Vrzal).
Tempo: Varecha - Valášek, Kadlec, Vrzal, Klouda - Morávek (55. Balun), Hájek (90. Prokop), Žalud, Hlavík - Dedek, Horn (74. Čemus).