Muži B, příprava: SK Střešovice B - FC Tempo Praha B 2:0

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 12. 08. 2010

Podobně jako v zimě, tak i před začátkem podzimní části absolvovala Benfika první přípravný zápas na hřišti Střešovic. Zatímco jsme však v zimě celkem zaslouženě zvítězili 1:0, nyní jsme prohráli 0:2 a nutno říci, že to byl pro nás výsledek ještě velice milosrdný. Poznamenejme však, že naše sestava byla oproti ideálu značně pozměněná a dostali se do ní hráči, kteří na podzim budou spíše plnit láhve a čistit kopačky (Vrzal, Valášek, Dedek, Klouda). Pravdou však zůstává, že svým výkonem zklamali i ostřílení matadoři tedy hlavně Šulc, Linhart, či Horna. Před zápasem navíc podcenil flashback svatebního veselí Ondra Dvořák z áčka a ze zápasu se omluvil. Na sraz rovněž nedorazil ani další nominovaný hráč A-týmu Kuba Hurka, který omluvnou SMS omylem poslal své babičce.

Už od první minuty bylo zřejmé, že Tempo bude tahat za kratší provaz. Domácí byli přesnější a důraznější a bylo jen otázkou času, kdy do tempácké brány padne první gól. Nakonec se tak stalo po nepřesné rozehrávce ve středu hřiště ve 21. minutě. Hosté se sice snažili kontrovat kolmicemi na Baláže, který se snažil pohybovat na ofsajdové hranici. Žel z 99 % se pohyboval až za ní a ve zbylém 1 % se žel nepodařilo zpracovat balon. Ani další snahy Tempa o gól nebyly úspěšné.

Vzhledem k povaze utkání se trenéři snažili dát příležitost všem, každý tak odehrál alespoň 45 minut, čímž se sestava hodně měnila. Přesto ani prohození postů a hráčů nevedlo k pražádnému zlepšení a Střešovice kontrolovaly hru i po celou druhou půli. V půlce druhého poločasu navíc přidaly pojistku ve formě druhého gólu a bylo jasné, že je rozhodnuto. Zápas tedy nakonec skončil zaslouženým vítězstvím domácích 2:0.

Rozhodčí: Slavík.
Diváků: 50.
Tempo: Varecha - Slavíček, Vrzal, Michl, Valášek - Klouda, Dedek, Šulc, Balun - Baláž, Nehasil. Střídali: Lihnart, Fetr, Horna.