Ml. dorost A: FC Velké Meziříčí - FC Tempo Praha 0:9

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 12. 08. 2010

V rámci letního soustředění v Brtnici u Jihlavy sehrálo mužstvo mladšího dorostu A další přípravné utkání. Soupeřem nám byl tentokrát divizní celek z Velkého Meziříčí.

Ač většina hráčů totálně unavena, do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned ve 4. minutě zahrával Stejskal standardní situaci, míč se dostává k Hájkovi, který nekompromisně dává hlavou na 1:0. Po neustálém tlaku z naší strany přihrává aktivně hrající Stejskal Hornovi a ten zvyšuje na 2:0. O tři minuty později tentýž hráč po krásné individuální akci trefuje břevno. Další akci ve 23. minutě vypracoval výborně hrající Horn, po jeho střele golman hostů vyráží tvrdou střelu před sebe a v závaru před soupeřovo brankou se nejlépe zorientoval Stejskal a zvyšuje již na 3:0. Ve 30.minutě dává perfektní přihrávku Bláha na Horna a ten uzavírá výsledek prvního poločasu na 4:0.

Do druhé části, vědomi si výrazného vedení, trochu polevujeme a do 57. minuty se v podstatě neděje nic převratného kromě naší další snahy navýšit skore. Pak přichází naše dvacetiminutovka, kdy opět Stejskal dává na Horna a ten v 57.minutě zvyšuje již na 5:0. Ještě neuplynula ani další minuta a Horn dává na Kalinu a ten zvyšuje na 6:0. Chvíli po této brance se opět dostává k míči Kalina a jeho dělovka končí na brankové spojnici. V 64. minutě šel Dvořák sám na golmana, míč se po jeho dělovce dostal k M.Novákovi a ten zvyšuje na 7:0. O dvě minuty později zahrává Stejskal rohový kop, míč se dostává ke Kristovi a ten nekompromisně přidává další branku. V 69.minutě zahrává Stejskal přímý kop a jeho dělovka končí na břevně. Tečku za dnešním utkáním učinil Dvořák,který po výborné přihrávce Bláhy uzavírá skore na závěrečných 9:0 v náš prospěch.

Utkání, ač s divizním celkem, nepřineslo nějak oslnivou podívanou, ale cílem byla souhra a zkoušení dalších hráčů na jednotlivých postech vzhledem k pokročilé únavě většiny mužstva po třífázových trénincích. Lze říci, že zápas splnil cíl.

FC Velké Meziříčí - FC Tempo Praha 0:9 (0:4)
Branky: 18., 30. a 57. Horn, 4. Hájek, 23. Stejskal, 58.Kalina, 64. M.Novák, 66. Kristek, 77. Dvořák.
Tempo: Yusyp (41. Žurav) - Lehký, Hájek, Kristek, Bláha, Stejskal, Škopek, R.Novák, Dvořák, M.Novák, Horn. Střídali: Nwogu, Kalina, Geissler.